אחרי חודש של מכירת כרטיסים ללקוחות בנק דיסקונט בלבד, במהלכו נמכרו כעשרת אלפים כרטיסים רגילים וכחמשת אלפים כרטיסי "גולדן רינג", נפתחת היום מכירת הכרטיסים לקהל הרחב, למופע של ג'סטין ביבר, שיתקיים כזכור ב-14 באפריל בפארק הירקון בתל אביב.

ואחרי שבפתיחת המכירה ללקוחות דיסקונט האתר של משרד הכרטיסים "לאן" קרס מהר יחסית מהלחץ, מבקש המפיק הישראלי של המופע, גדי אורון (נציגו של המפיק מרסל אברהם), שהקונים יתעזרו בסבלנות: "מדובר ברוחב פס. האתר יכול לקלוט 33-350 קונים בו-זמנית ולכל השאר הוא מוציא בקשה שיתעזרו בסבלנות. אין מה לעשות, ככה מוכרים פה. לישראל יש את המגבלות שלה, זה עולה הרבה כסף ויש מגבלות. הפארק הוא אינסופי אבל מספר הכרטיסים שמוצעים למכירה עומד במקסימום על 50 אלף".

"אין מקומות מסומנים בפארק - מה זה משנה הקדימות של דיסקונט?"

-יש כבר לוחות זמנים להגעתו של ג'סטין ביבר לארץ?
"ההקמות בפארק הירקון יתחילו בטח רק באפריל, עשרה ימים קודם. אין מידע מדויק לגבי הביקור שלו בארץ. אנחנו מקווים שהוא יגיע לפני זה, אבל עוד מוקדם לדעת. הוא הביע את רצונו לטייל בארץ והביע את רצונו לעשות כאן את סדר פסח. אנחנו ערוכים לזה, אבל עוד אין החלטה סופית. ההחלטה היא שלהם לא שלנו. צריך לזכור שהוא לא יהודי, אבל הוא בא ממשפחה נוצרית מאמינה".

ג'סטין ביבר מופיע באמריקה    (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
"לא ידוע לנו על נסיונות לאיים על ג'סטין ביבר שלא יבוא לישראל" | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

-ספגתם ביקורת על הקדימות במכירה לדיסקונט.
"היכולת שלנו לשרוד בשוק הזה לא אפשרית מבלי לקבל סיוע של גורמים עסקיים גדולים, זה לא אפשרי במדינה היום. דיסקונט הוא מוסד שמשקיע לא מעט ונכנס לא מעט לתחום התרבות ועוזר לקהל ולנו להביא דברים שהקהל נהנה מהם. ההשקעה שלו מניבה לקהל יתרון. בגלל שאין מקומות מסומנים בפארק - מה זה משנה הקדימות. יש קדימות ומחיר נמוך יותר ועל סמך זה הבנק משקיע בנו כסף ומצליחים להביא מופעים. הבנק השקיע הרבה מאוד כסף גם בלאונרד כהן ואלטון ג'ון ואנחנו אסירי תודה ויודעים להעריך. בלי זה היה קשה לנו מאוד להתמודד. התאריך של המכירה נקבע להיום גם אם הבנק לא היה בעסק. אגב, זה דבר מקובל - לא המצאה ישראלית. 'לאמריקן אקספרס' יש מפעל ענק כזה שהיא מקבלת פריסייל של מכירה שקטה במופעי ענק. זה עוזר מאוד ליזמים לקדם מופעים".

"כרגע אני לא רואה שום סיבה לכדור שלג שיוביל לביטול חס וחלילה"

-שמעתם על האיומים על ג'סטין ביבר שיבטל את ההגעה לישראל?
"לא ידוע לנו על נסיונות כאלה. היתה כתבה באחד העיתונים שהיו בה בעיקר הרבה ספקולציות ולא חידשה כלום. פרסמו כי לא היה מה לכתוב. אני לא מבין למה היא בכלל יצאה. אין לזה שום בסיס כרגע. ונסה פאראדי ביטלה? בסדר, לא אסון".

-ראיתם את הפרודיות הפרו-פלסטיניות על ביבר ברשת?
"אנחנו לא יודעים מי עושה פרודיות. ג'סטין ביבר הוא ילד נחמד שלא מתעניין בפוליטיקה ובשטויות האלה. המערכת שלו לא מתעניינת בדברים האלה, הם בכלל לא מיינדד לזה, זה לא מעניין אותם. כרגע אני לא רואה שום סיבה לכדור שלג שיוביל לביטול חס וחלילה".

"המודל העסקי של ג'סטין ביבר שונה מלאונרד כהן"

-פורסם בזמנו שאתם מביאים את ג'סטין ביבר במיליון וחצי דולר. ההצלחה שלו ב"גראמי" ובכלל העתה את המחיר?
"אני לא נכנס לזה. המספרים שפורסמו לא מדויקים בלשון המעטה. יותר מזה אין מה להוסיף. שים לב אבל שמחירי הכרטיסים בלאונרד כהן - ממוצע עמד שעל 750 שקל ופה זה 250 שקל. קח את הנתון הזה ותבין לבד. זה קהל עם יכולות כספיות הרבה יותר נמוכות, חבר'ה צעירים, מול קהל של לאונרד שיכול לשלם הרבה יותר. המבנה העסקי בג'סטין ביבר הוא שונה, זה ככה בכל העולם, לא רק בארץ".

-אולי גם הקשבתם לביקורת על המחירים שלכם, במקרים כמו מטאליקה?
"המחירים שלנו היו גבוהים במטאליקה כדי שהסכום שהלהקה מקבלת יהיה כזה שהיא לא תבטל למרות הלחצים העצומי עליהם. ההקרבה כאן היא כסף. ללהקה יהיה חבל לוותר על סכום כזה כתוצאה מביטולים. צריך לקחת דברים בחשבון ואין ברירה, זה בא לידי ביטוי. עדיין לראות הופעה בארץ ב-300 עד 900 שקל יותר זול מלטוס לראות הופעה בחו"ל".

>> מיוחד: הראל מויאל בשירים מאלבומו החדש