זו ללא ספק הייתה השנה הכי גדולה בקריירה של דולי ופן; אחרי שנים של להיטים גדולים עליהם היו אחראים בעיקר מאחורי הקלעים, השנה השניים עברו לקדמת הבמה עם הפרויקט המצליח והמדובר שלהם שכבש את המקומות הראשונים בכל מצעדי הפזמונים, תחנות הרדיו והסטרימינג.

אחרי ההצלחה האדירה של השירים הקודמים בפרויקט כמו "אח שלי מתחתן" (עם מוש בן ארי), "מאושרים" (עם לירן דנינו ונועה קירל), "תרוצי אליו" (עם רותם כהן ובית הבובות) ועוד, הבוקר הם ממשיכים להפתיע עם סינגל נוסף ומרגש במיוחד, הפעם בשיתוף פעולה מפתיע עם עמיר בניון ואיתי לוי, בסיפור שונה שומביא צד אישי וחשוף.

"היום יצאה לעולם היצירה החדשה שלנו, 'את יודעת אמא', בה אנחנו מארחים את עמיר בניון ואיתי לוי המרגשים", מספרין דולי ופן על הסינגל החדש. "את השיר אנחנו רוצים להקדיש לאמא של דולי - יפה חיה בת מלכה ז"ל, שנפטרה לפני כשנתיים ממחלת הסרטן. לא היה לנו ספק שבפרויקט שלנו נקדיש לה שיר אחרי שלמדנו ממנה את הערכים החשובים ביותר של נתינה לזולת, הכנסת אורחים, קבלת האחר, פשטות וצניעות".

"חיכינו לרגע המתאים, ובדיוק היום יפה הייתה אמורה לחגוג איתנו את יום הולדתה ה-58 והרגשנו שהכי נכון יהיה לסגור את המעגל הזה ביום הולדתה עם שיר עליה", הם מוסיפים, "הכל התחיל במפגש הראשון שלנו עם עמיר לפני 8 חודשים כשנפגשנו להכיר לראשונה וליצור שיר יחד בפרויקט. נכנסנו למסע מוזיקלי ארוך, ונחנו זוכרים את הרגע הזה שפשוט ישבנו כמה שעות לשיחות על החיים וסיפרנו לו על אמא של דולי, על החלום להקדיש לה שיר ועל הקושי האינסופי לאבד את האדם הכי קרוב אליך בעולם. הדמעות לא איחרו להגיע ועמיר תפס את העט, עצם עיניים, התנתק מהעולם ולא הפסיק לכתוב. בסוף אותו יום נולד השיר, ומשם השילוב עם איתי לוי הרגיש לנו הכי נכון, גם כי הוא הכיר את יפה ואת הסיפור האישי שלה כל כך מקרוב וגם מהחיבור המרגש לאמו רות".

מילים:

את יודעת אמא
ביום שאת נולדת נולדתי אני
את יודעת אמא
רוצה לומר לך תודה בכל יום שאני

את יודעת אמא 
בגלל שלא נכנעת לא אכנע גם אני
את יודעת אמא 
אני רודף אחרי החוכמה שלך כמו עני

זוכר את שיעורי הבית
ואיך בדקת אחריי, ידעת שקצת חיפפתי
זוכר את החיוך שלך
רק את תמיד היית מלאך שאהבתי
זוכר איך רקדנו יחד
אמא את הכי טובה במעגל לא שכחתי
לא ידעתי אמא שאת למעשה זה אני

אני יודע אמא
שרק בזכותך היום אני כבר ילד גדול
אני שמח אמא
למדתי ממך אז תודה

תודה על הכל
אני כן יכול
אני במעגל אני יוצא במחול
אני באמת בין קודש לחול
כמו שאמרת לי אמא שאלוהים גדול

זוכר את שיעורי הבית
ואיך בדקת אחריי, ידעת שקצת חיפפתי
זוכר את החיוך שלך
רק את תמיד היית מלאך שאהבתי
זוכר איך רקדנו יחד
אמא את הכי טובה במעגל לא שכחתי
לא ידעתי אמא שאת למעשה זה אני

מילים: עמיר בניון | לחן: דולי ופן, עמיר בניון | עיבוד והפקה מוזיקלית: דולי ופן | בימוי: דורון סרי