ההכרזה על השתתפותם של הצמד סטטיק ובן אל תבורי כשופטים בעונה הקרובה של "הכוכב הבא לאירוויזיון" התקבלה בתגובות מעורבות. מצד אחד, אי אפשר להתווכח עם ההצלחה שלהם בשנה החולפת. הם הוציאו 4 להיטי ענק - "ברבי", "כביש החוף", "סלסולים" ו"סתם" - כשהראשון מהם זכה לכבוד הגדול של להיות השיר הישראלי הכי נצפה ביוטיוב בכל הזמנים.

מצד שני, סטטיק ובן אל הוציאו רק את ארבעת השירים האלו, ולמרות הצלחתם המוכחת קשה להשוות את שנת הקריירה שעברה עליהם לקריירות הארוכות יחסית של שאר השופטים - קרן פלס, הראל סקעת ואסף אמדורסקי. ואכן, גולשים רבים העבירו ביקורת על הבחירה של סטטיק ובן אל כשופטים, ויש מי שטוען שמדובר בגימיק ותו לא.

הי עוקבים ביקורתיים ולוהטים שלי, אני קורא בטוקבקים שחלקכם חושבים שסטטיק ובן אל לא צריכים להיות שופטים ב״כוכב הבא לאירויזיון״. שאתם כועסים ששני ילדים שהוציאו כולה 5 שירים יבחרו את הנציג הבא לאירוויזיון. את האמת, אני מבין את זה. אני מודה שגם לי היה את החשש הזה, של ״מי הם?״ ושאולי לא יהיה להם מה להגיד, ושהם סתם גימיק״. אבל, וזה אבל ענק, אחרי עשרות אודישנים אני יכול לבשר לכם בגאווה גדולה שהם הרוויחו את מקומם בשולחן ביושר. מעבר לעובדה שהם כייפים ומלאי אנרגיה הם פשוט יודעים על מה הם מדברים. לא סתם הם הגיעו בשנה לאן שהגיעו, הם פיצחו את השיטה. וכדי לנצח באירוויזיון צריך בדיוק את זה- לנצח את השיטה. בקיצור, אל תקדימו לשפוט, לפני שראיתם אותם. אולי תופתעו, ואולי לא. נתראה ב2.1 @thenextstarisrael

A photo posted by Assi ❤️Escola❤️ Azar (@assiazar) on

אסי עזר, שינחה העונה את התכנית יחד עם רותם סלע, התייחס לטענות בחשבון האינסטגרם שלו וכתב כך: "היי עוקבים ביקורתיים ולוהטים שלי, אני קורא בטוקבקים שחלקכם חושבים שסטטיק ובן אל לא צריכים להיות שופטים ב'הכוכב הבא לאירוויזיון'. שאתם כועסים ששני ילדים שהוציאו כולה 5 שירים יבחרו את הנציג הבא לאירוויזיון. את האמת, אני מבין את זה".

"אני מודה שגם לי היה את החשש הזה, של 'מי הם?' ושאולי לא יהיה להם מה להגיד, ושהם סתם גימיק", הוא המשיך. "אבל, וזה אבל ענק, אחרי עשרות אודישנים אני יכול לדווח לכם בגאווה גדולה שהם הרוויחו את מקומם בשולחן ביושר. מעבר לעובדה שהם כיפיים ומלאי אנרגיה הם פשוט יודעים על מה הם מדברים. לא סתם הם הגיעו בשנה לאן שהגיעו, הם פיצחו את השיטה. וכדי לנצח באירוויזיון צריך בדיוק את זה - לנצח את השיטה. בקיצור, אל תקדימו לשפוט, לפני שראיתם אותם. אולי תופתעו, ואולי לא. נתראה ב-2.1".