מילים: רחל שפירא לחן: ירוסלב יעקובוביץ' הפקת קליפ: ריינר תקשורת בימוי: אמיר ריינר עיבוד והפקה מוזיקלית: שמוליק נויפלד

אם אתם מעריצים ותיקים של גלי עטרי, כאלו שראו הופעות שלה עוד לפני כעשור, אולי זכורה לכם ילדה שעלתה לבמה כדי לשיר את "אם יש לך שמש". אותה ילדה היא אחייניתה של גלי, שי לי עטרי, שהיום כבר מתקרבת אל אלבום ראשון משלה. 

הצלחתה הראשונה של שי לי עטרי הגיעה עם "אצלנו בגן", הסינגל הראשון מאלבום הבכורה שלה שיצא במהלך מבצע צוק איתן וליווה את אותם ימים קשים. שיר נוסף שזכה להשמעות רבות בתחנות הרדיו באותה תקופה היה "קול אחד" מהפרויקט של המפיק המוזיקלי שמוליק נויפלד, בו שר בנו רועי נויפלד. קצת יותר משנה אחרי, נויפלד האב מסיים את עבודתו כמפיק האחראי על אלבום הבכורה של שי לי עטרי, ונויפלד הבן מפיק את המופע שילווה את צאתו. ושיתוף הפעולה המשפחתי לא נעצר כאן. 

שי לי עטרי (צילום: tal shachar photographer,  יחסי ציבור )
הילדה התבגרה, והיום היא מגשימה חלום. שי לי עטרי בעקבות דודתה | צילום: tal shachar photographer, יחסי ציבור

עוד ב-mako מוזיקה:

"כשהייתי ילדה דודה שלי היתה לוקחת אותי איתה להופעות", שי לי מספרת. "שמעתי בהופעות את צמד המילים 'דואט פרידה', ובגלל שזה שיר לשניים לא הבנתי למה היא לא מעלה אותי לשיר את השיר הזה איתה". אי ההבנה התמימה מילדותה של שי לי הופכת בבגרותה לסגירת מעגל, כשאותו דואט זוכה לביצוע משותף שלה ושל רועי נויפלד. "בשבילי זו הגשמת חלום ילדות רחוק", היא מעידה, בעוד שנויפלד מספר על חיבור מיידי בקולותיהם בשיר. "כשאנחנו מבצעים אותו יחד בהקלטה או בהופעה אני מרגיש שאנחנו נותנים לשיר הנפלא הזה חיים חדשים", הוא מעיד. את המקור, שיצא ב-1981 והיה ללהיט, גלי עטרי ביצעה יחד עם מני בגר. 

אלבום הבכורה של שי לי עטרי, "באמת שרציתי", ייצא לחנויות ב-24.11. כחודש לאחר מכן, ב-27.12, עטרי תחגוג את השקתו במועדון הזאפה תל אביב ותארח את אלון עדר וכמובן את דודתה.