אין תמונה
לראשונה בארץ. ג'ון גרנט

הזמר והמוזיקאי האמריקני ג'ון גרנט, יגיע לראשונה לישראל ויופיע ב-19 בנובמבר במועדון בארבי בתל אביב. גרנט ינחת בארץ בסוף סיבוב ההופעות האירופאי שלו, מלווה בלהקה מלאה. בשבוע שעבר התבשר שהוא מועמד לפרס ה "Q" היוקרתי ויתמודד מול דייויד בואי וארקטיק מאנקיז על תואר אמן השנה ואלבום השנה, עם אלבום הסולו השני שלו "Green Pale Ghosts", שכולל שירי אהבה של גבר לגבר, וזכה לשבחי הביקורת.

ג'ון גרנט נחשב לאישיות אייקונית בקהילה הגאה באמריקה, ולאחד מכותבי השירים החשובים של העשור האחרון. הוא כותב טקסטים אישיים ורגישים, עצובים ומרירים, שנונים ואמיצים, שעוסקים במצב הנפש, מיניות, הומופוביה וביקורת על התרבות האמריקאית.

מחיר כרטיס במכירה מוקדמת: 159 ₪.ג'ון גרנט גדל בדנבר, קולורדו, שם הקים את להקת "The Czars", שפעלה כעשור והוציאה 6 אלבומי אולפן, האחרון שבהם היה "Goodbye" מ-2004. לאחר שהלהקה התפרקה גרנט פרש מעולם המוזיקה והתמכר לשתייה. בהמשך התמכר גם לסמים קשים שהובילו להרס עצמי ונסיונות התאבדות. עם הזמן הוא עבר לניו יורק, עבד כמלצר, עבר גמילה וחזר לסורו.

חייו קיבלו תפנית בעקבות מפגש אקראי עם כמה ממעריציו השרופים - חברי להקת מידלייק אשר הכריחו אותו להקליט עמם, כאשר הם מופקדים על הנגינה, ההפקה והעיבודים בכל השירים. אלבומו "queen of Denmark" שיצא ב-2010 נחשב לאחד מהאלבומים הטובים של אותה שנה, ואף זכה לתואר "אלבום השנה" של המגזין מוג'ו. שנה אחרי צאת האלבום התברר לו שהוא נשא של נגיף האיידס.

דווקא הידיעה הזו החזירה לו את הרצון לחיות. הוא עבר לגור באיסלנד והחל להקליט שם את אלבומו השני "Green Pale Ghosts". התוצאה היא מסע בין בלדות פסנתר עם נגיעות אלקטרוניקה וטכנו אפלולי, בהפקתו של בירגיר טורינסון מההרכב "GUSGUS" כאשר על קולות הרקע הופקדה שינייד אוקונר - מעריצה ותיקה שגם אחראית לקאבר לשיר הנושא מהאלבום הראשון.

הפקת המופע: נרנג'ה ו- icp concerts.

John Grant Essential Mix by I Zebra on Mixcloud