אחרי שנים ארוכות של כתיבת להיטים לאחרים, ייעוץ מוזיקלי, עריכה והפקה, מוציא דורון מדלי אלבום בכורה בשם "תהום". את האלבום יצר אחרי שלפני שלוש שנים סבל ממחלה מתמשכת של איבוד קולו ועבר תקופה קשה בחייו. מדלי כתב והלחין את רוב השירים באלבום, יחד עם חברו הטוב לירון לב ("כוכב נולד"). כזהו גם סינגל הבכורה "ממה אתה עייף?" שיוצא השבוע לרדיו.

לפני קצת יותר משנה אמר מדלי בראיון: "לפני שנתיים נגרם לי נזק קשה במיתרי הקול בעקבות העבודה ב'כוכב נולד'. במשך השנתיים האחרונות הייתי מאד צרוד, שתקתי תקופות ארוכות, עד שהגעתי למצב שלא היתה ברירה אלא לעבור ניתוח במיתרי הקול לפני מספר חודשים. יש לי שירים שנכתבו מהמעמקים שלי, מהתהום שלי שכולם אומרים לי שרק אני יכול לשיר אותם. אז אולי אין לי ברירה, אלא להוציא אותם מהסלון שלי החוצה לעולם. עם קצת כסף והרבה אומץ אקליט תקליט משלי שיהיה אינטימי ועצוב".

מדלי, כאמור, היה המנהל האמנותי של ארבע עונות של התוכנית "כוכב נולד", ביים את המופע "יחפה" של נינט טייב וביים וניהל אמנותית טקסים כמו "שרים בכיכר" שיום הזיכרון וטקס פרסי אקו"ם. כמו כן ערך את התכנית "לא נפסיק לשיר" עם גלית גיאת.

ברזומה הכתיבה וההלחנה שלו נמצאים הלהיטים "אם יש גן עדן" של אייל גולן ו"אבא" של שלומי שבת. כמו כן כתב להיטים לפסטיגל, כמו "לעוף" ששר הראל סקעת ו"בלעדיך" ששרה מאיה בוסקילה, אותו ייבא לארץ מספרד יחד להיט נוסף, "כבר לא יכול", גם הוא של אייל גולן. הקשר הספרדי הוביל לכך שבאוגוסט 2007 מכר מדלי ארבעה שירים משלו לחברת "סוני" הספרדית, שהעבירה אותן לזמרות ספרדיות, ביניהן זוכת התכנית "X -Factor".

מדלי נחשב לאחת הדמויות המקושרות והאהובות בתעשיית המוזיקה הישראלית הצעירה. רשימת חבריו כוללת עשרות אמנים וסלבריטיז נוצצים, ביניהם נינט טייב, יהודה לוי, צביקה הדר ואחרים. מדי שנה נוהג מדלי לערוך לעצמו מסיבת יום הולדת גדולה ורבת משתתפים. במוצאי שבת האחרונה חגג את יום ההולדת כמיטב המסורת ובאותו אירוע השיק את אלבום הבכורה.