אין תמונה
מאה אלף שקל על סובלנות. יהורם גאון

. כחודש בלבד לאחר שעורר סערה ציבורית עם התבטאויתיו בנוגע למוזיקה המזרחית, סערת יהורם גאון מסרבת לדעוך. הזמר עומד לקבל פרס והוקרה על תרומתו לסובלנות התרבותית.

אתר וואלה מפרסם היום כי בחודש מאי הקרוב יעניק מכון שכטר למדעי היהדות לזמר יהורם גאון את פרס ליבהבר, לעידוד הסובלנות הדתית והפתיחות התרבותית במדינת ישראל. סגן נשיא המכון, איתן קופר, אישר הבוקר (שלישי) את הדברים.

מדי שנה מעניק מכון שכטר למדעי היהדות את פרס מרק והניה ליבהבר לעידוד סובלנות דתית בישראל עבור תרומה משמעותית להשגת סובלנות דתית ופתיחות תרבותית בישראל. הפרס נוסד בעקבות רצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין, בשנת 1995 והוא כולל מענק כספי בשווי של 100,000 שקלים. חתן הפרס נבחר על ידי ועדה ציבורית.

"על הזוכה להדגים מחויבות לעקרונות הסובלנות"

לפי אתר "מכון שכטר", "עליו להדגים בפעולותיו והתבטאויותיו מחויבות לעקרונות הדמוקרטיה והסובלנות בשילוב עם ערכי היהדות". בשנה שעברה הזמר והיוצר שלמה גרוניך והעיתונאי ג'קי לוי היו זוכי הפרס, ובין הזוכים בשנים עברו ניתן למצוא את הרב מיכאל מלכיאור וההיסטוריון מוקי צור.

כזכור, בתחילת חודש מרץ התבטא הזמר יהורם גאון באופן חסר תקדים נגד המוזיקה הים תיכונית. גאון צוטט אז מראיון שהעניק לעיתון הסטודנטים של אריאל, שם אמר כי הוא "מייחל לרגע שהגל העכור של המוזיקה המזרחית יחלוף". לדבריו, "לפעמים אני מקשיב למילים ואני לא מאמין שזה מה שאני שומע. זה כזה זבל שהשטן לא ברא. זה זבל איום. העברית עילגת, יש גם שגיאות בעברית. אני מקשיב למילים ואני לא מאמין למה שאני שומע".

ירון אילן סולח ליהורם גאון: "אי אפשר לקחת ממנו את מה שעשה"

בתגובה אמר יהורם גאון לאתר וואלה כי הוא אינו יכול לחזות אם התבטאויתיו יחוללו סערה בנוגע לקבלת הפרס."אין לי מושג מה יהיה, זו שאלה היפוטתית. אני לא חוזה עתידות. אם יהיו קולות נגד זכייתי בפרס, אז יהיו. מה זה משנה? מה אני יכול לעשות נגד זה?".

"כל הכבוד אני מברך אותו על הזכייה בפרס, הוא ראוי לזכייה בפרסים", אומר השדרן ירון אילן ל-mako. "האיש הזה בסופו של יום אף אחד לא יכול לקחת ממנו את מה שעשה עבור המוזיקה הישראלית לכל אורך שנותיה ואי אפשר לשפוט בן אדם לפי משפט אחד שהוא אמר".

>> אייל גולן באלבום חדש: "חלק מחיי"