דנה ברגר תציין עשור לאלבומה המצליח ביותר "עד הקצה" במופע חגיגי שיתקיים במועדון ברדינג 3 בנמל תל אביב ב-11 בנובמבר 2010. ברגר תארח על הבמה את רד קלפטר (שהייתה שותפה לכתיבת חלק משירי האלבום), קרולינה ואפרת גוש.

החלק הראשון במופע יוקדש לביצוע שירי "עד הקצה" ביחד עם האורחות ובחלק השני של המופע תבצע ברגר שירים מוכרים מכל התקופות והאורחות יבצעו משיריהן.

הצוות שילווה את המופע החגיגי הוא הצוות המקורי שליווה את המופע "עד הקצה" לפני עשר שנים (מלבד סאונד וקלידים): עופר מאירי כמפיק מוזיקלי, ניר מנצור בתופים, מיכאל פרוסט בבס, יניב דדון בגיטרות,  אלעד אדר בקלידים וסמפלר, מאיר נחום על הסאונד ועדי שרון, בעלה של ברגר לימים, על התאורה. המופע הפותח יהיה של "sculpture". מחיר כרטיס : 120 ש"ח.

ההצלחה הגדולה של דנה ברגר

"עד הקצה" היה אלבום הסולו השלישי של ברגר, שיצא בשנת 2ם00 בהפקה מוזיקלית של עופר מאירי, אותו הכירה ברגר כשהקליטה ג'ינגלים לגלגלצ בהפקתו. האלבום, בו השתתפו המוזיקאית ורד קלפטר במילים ולחנים והכותב מאיר גולדברג במילים, הפך ללהיט רדיו גדול.

מהאלבום יצאה אז שרשרת להיטים כמו "לומדת לעוף", "אהבה", "יש בזה טעם" (חידוש ל'"אני לא בוכה" של יעל לוי), "עד הקצה" ו"בומביי" - כולם נכנסו בזמנו לפלייליסט של גלגלצ, שהיה אז בשיא כוחו. עם הדחיפה הגדולה מהרדיו נמכר האלבום בלמעלה מ-70 אלף עותקים, על סף הפלטינה הכפולה.

מה היתה אומרת מירי בן-יוסף

אין תמונה
דנה ברגר, עטיפת "עד הקצה"

את יחסי הציבור לאלבום עשתה היחצנית המפורסמת מירי בן-יוסף ז"ל. על העטיפה הופיעה ברגר בעיצוב שהזכיר את ביורק האיסלנדית. היה זה אלבום שהזניק את ברגר למעמד זמרת מבוקשת ומצליחה, רגע לפני שהורדות השירים ברשת (ימי קאזא העליזים) וצריבות הדיסקים שינו ללחלוטין את פני תעשיית המוזיקה.

המופע "עד הקצה" אליו יצאה ברגר בעקבות האלבום חשף לתעשיית המוזיקה נגנים שהיו אז מוכרים פחות, כמו מיכאל פרוסט בבס, ניר מנצור בתופים, יניב דדון בגיטרות ואייל "פרסון" שחר בקלידים. המופע היה להצלחה גדולה וזכה לביקוש שיא בחודשים לאחר צאת האלבום, דנה ברגר זכתה לחשיפה תקשורתית רחבת היקף ובאותה שנה זכתה במרבית התארים, ביניהם "זמרת השנה".

>> גיא זו-ארץ נרגש לקראת מופע חדש עם אחיו