אייל גולן פרומו 2010 1 (צילום: אלוני מור)
"זו מצווה לשמח בחג". אייל גולן | צילום: אלוני מור

אייל גולן לא כבש רק את קיסריה ובקרוב את היכל נוקיה, אלא גם את נקיונות חג הפסח המתקרב. סקר חדש שנערך בקרב 500 נשים לקראת החג בדק את הקשר בין שמיעת מוזיקה לניקיון הבית. ממצאי הסקר מראים כי אייל גולן הוא הזמר המועדף להאזנה בזמן שמנקים את הבית לקראת הפסח.

שמו של  אייל גולן, שהשיק לאחרונה את אלבומו החדש "דרך לחיים", הוזכר הכי הרבה פעמים בסקר. 3.3% מהנשים ציינו את שמו של גולן. למקום השני הגיע שלמה ארצי עם 2.6%. את המקום השלישי תפס חיים משה, אחריו איציק קלה ובמקום החמישי קובי פרץ.

אייל גולן: "מודה לאל שזכיתי בכך"

"כבוד גדול", אומר אייל גולן בתגובה. "זה מחמיא לי לא פחות מתארים אחרים אותם קיבלתי בשנה האחרונה. זוהי מצווה גדולה מאוד לשמח אנשים ואני מודה לאל שזכיתי בכך. תודה גדולה למי שבחרו בי ללוות את ההכנות לחג ובהזדמנות זו חג שמח לכל בית ישראל".

גולן, קלה ופרץ לא נמצאים בצמרת המצעד סתם כך. 28.8% מהנשים שמנקות את הבית בעצמן מעדיפות, כך קובע הסקר, לנקות לרקע מוסיקה מזרחית ("ים תיכונית") לעומת  12.7% שמעדיפות דאנס, 10.5% מוסיקה שקטה, 7.4% רוק, ו-4.8% מעדיפות היפ הופ.

70% מהנשים: המוזיקה מגבירה את החשק לנקות

את הסקר ערכה חברת "ניקול" כאמור בקרב 500 נשים. 81% מהנשים שמנקות את הבית בעצמן ציינו כי הן נוהגות להאזין למוזיקה בזמן הניקיון. 73% ציינו כי שמיעת מוזיקה במהלך הניקיון מעלה את האפקטיביות, ו-70% ציינו שהמוזיקה מגבירה להן את החשק לנקות.

עוד התבקשו הנשים בסקר לציין מאיזה מכשיר הן נוהגות לצרוך את המוזיקה בעת ניקיון הבית. 55.4% מהנשים ציינו שהן צורכות את המוזיקה מהרדיו, 40.5% צורכות דרך ערוצי מוזיקה בטלוויזיה ו-32.2% דרך המחשב והאינטרנט.

שירים חדשים: מושיק עפיה - "מלאך שלי"; דודו אהרון - "תגידו לה"