View this post on Instagram

A post shared by Chen Aharoni | חן אהרוני (@chenaharoni)

עוד בתקופת הקורונה, תוך כדי שהוא מנסה ללמוד את סודות הטיקטוק, חן אהרוני העלה לאפליקציה קאבר לשיר של טלנובלת הנוער "המורדים". הביצוע הספונטני שהקליט על הספה בביתו הפך לוויראלי, התפוצץ ברשתות ומהר מאוד הגיעו אליו בקשות לשירים נוספים בשפה הכי יפה בעולם.

לאחר כמה וכמה ביצועים שהעלה לחשבונות הסושיאל שלו, אהרוני הבין שיש פה בעצם פוטנציאל למשהו מיוחד וגדול הרבה יותר, והכריז על המופע #שרבספרדית, שמורכב כל כולו משירי הטלנובלות האהובים עליו ועל הישראלים חובבי המזיקה והתרבות הלטינית.

"זה נורא הדליק אותי", מספר חן אהרוני בשיחה מיוחדת עם mako מוזיקה על ההחלטה להרים את המופע המסקרן. "גדלתי על זה, על השירים שחן בן העשר היה שר אם היה מרים מופע בתור ילד. קלטתי שיש ביקוש מטורף ושזה נוגע לאנשים במקומות מרגשים, ושגם אותי זה מחזיר לילד שהייתי - אז אמרתי יאללה נרים מופע חד פעמי. לא תכננתי שזה ירוץ יותר מפעם אחת".

ומה קרה?
"אמרתי נעשה מופע אחד או שניים, ואז, תוך 24 שעות, כל הכרטיסים לרידינג נמכרו ופתחנו עוד אחד וגם הוא נמכר תוך כמה ימים. בשנייה שעליתי על הבמה ושרתי את זה הבנתי כמה כוח יש למקום הזה, כי זה מפגיש את הקהל, וגם אותי, עם הילדות - ומדובר בכל הדור שלי והדור שאחרי. יש במופע שירים מ'כמעט מלאכים', 'פלוריסיינטה', 'קטנטנות' ו'בובה פראית' - אז זה מפגיש שני דורות ביחד".

@chenaharoni בא לכם מופע לייב מיוחד עם כל השירים בספרדית??? #florisienta #porque ♬ צליל מקורי - חן אהרוני • CHEN

היו תגובות מפתיעות על המופע?
"כשהתחלתי את הקריירה שלי בגיל 17 זה היה ב-2007, וזו הייתה תקופה שקידשו בארץ את יוצאי (בית ספר) רימון ואת ה"סינגר סונגרייטר". נורא פחדתי שיראו אותי כ'לא איכותי' אם יגלו שגדלתי על ספרדית ושאני לא יודע על מה הם מדברים, כל מיני כאלה. עכשיו אתה מגלה שהרבה אנשים ראו את זה והתביישו לדבר על זה או שפשוט לא קלטו כמה זה השפיע עליהם. אז קיבלתי הודעות מוזיקאים שמאוד אהבו את הרעיון, אבל בעיקר מה שמרגש אותי זה לראות את הקהל (שכולל גם זמרים ומפורסמים) שמגיע וחווה את זה. בסוף יש אווירת ביחד כזה - כולם מרגישים אותו דבר".

סוג של זיכרון קולקטיבי שכולם חוו בילדות.
"לגמרי. גם בסדרות האלה יש מכנה משותף מאוד יפה והוא לחלום. היו בהן ערכים ספציפיים, שהם אולי נשמעים מאוד קלישאתיים אבל גדלנו בתוך הסדרות האלה, אז זה הכי מתבקש לעשות מופע כזה. זה מה שאמרו לנו לעשות, זה מה שבלן אמרה לנו בקטנטנות: 'לך ותגשים את מה שאתה רוצה לעשות'".

במהלך המופע, אהרוני מופיע גם עם כמה מהשירים שלו, אבל הוא מספר שהוא מאוד משתדל לשמור על אווירה המקורית שהביאה את כולם למופע שלו: "יחד עם אביב קורן, המפיק המוזיקלי, דאגתי שהדברים ישארו די זהים למקור כי באמת הרגשתי את התחושות כשהקשבתי לשירים, יש הרמוניות מסוימות שמגיעות ועושות לך משהו בגוף. לוקח אותך לאיזה רגע בזמן וככה רציתי שאנשים יחוו את זה".

השבוע הוא הכריז כבר על שני מופעים נוספים בחנוכה הקרוב בזאפה תל אביב החדש (מידטאון ת"א) ובשביל להבהיר כמה האווירה המקורית חשובה לו, הפעם הוא אפילו מארח את נדיה דה צ'לו, שכיכבה בקטנטנות וגילמה את מריה. "הרבה אנשים תייגו במהלך ההופעות כל מיני כוכבים מהסדרות", הוא מספר, "אז כל מיני חבר'ה מהסדרות התחילו לעקוב אחריי ויוצא לי לקבל תמיכה וסוג של הכרה מאנשים שגדלתי עליהם".

איך נוצר הקשר עם נדיה?
"המנהלת שלי יצרה איתה קשר ביחד עם בחור מאוד נחמד בשם נתנאל ומישהי בשם ג'סי. עשינו שיחות באינסטגרם גם בזום, ונדיה מאוד התלהבה מהרעיון כי היא ראתה את ההופעה מכל מיני קטעים שתייגו אותה ופשוט התרגשה לקבל את הפנייה. אני התרגשתי מאוד כי אני זוכר את עצמי בתור ילד שהולך להופעות של קטנטנות והמורדים - הייתי מאלה שצועקים מתחת למלון".

@chenaharoni כרטיסים אחרונים בלינק בפרופיל. #קטנטנות ♬ צליל מקורי - חן אהרוני • CHEN

איך התקשורת ביניכם?
"אנחנו מתקשרים בחודש האחרון הרבה יותר, אבל אנחנו עובדים על זה כבר די הרבה זמן. כשהיא תגיע נעשה חזרות יחד, נראה לה את הארץ ונדאג שהקהל יחווה אותה כמו שצריך. מבחינתי זה כל המופע הזה הוא סוג של מתנה לעצמי ולקהל וכל מי שגדל על זה".

בזמן שזמרים אחרים כבר היו מנסים כנראה למנף בכוח את הקריירה האישית שלהם ולשלב יותר משלושה שירים שלהם במופע השלם, אהרוני מבין שבסוף הדרך הטבעית והאורגנית היא הטובה ביותר. "השנה הוצאתי שני סינגלים שעברו פלייליסט, ואני מופיע עם המופע שלי גם בלי קשר, אז זה הכל תומך בהכל" הוא מסביר. "אחרי המופע אני מוציא את האלבום שלי, אז הכל משתלב ביחד מבחינתי, אני תמיד בעד לתת ולהעניק לקהל שלי כמה שיותר מתנות בצורת מוזיקה".