את השבוע החדש אנחנו פותחים בצורה קצת אחרת, עם שני הסינגלים הראשונים מהמיזם המוזיקלי המסקרן "צאן ברזל" שנועד להנציח ולכבד את יצירותיהם של גיבורי תרבות ישראלים, משוררים ופזמונאים שעצבו את פס הקול של מדינת ישראל. המיזם הינו יוזמה מבית aromamusic וקשת 12 בניהולו האומנותי של קובי בן עטר והאלבום המלא עתיד לצאת לקראת חג שבועות.

הסנונית הראשונה מן הפרויקט היא סינגל כפול של שני היוצרים הצעירים אודיה אזולאי ולירון עמרם; אודיה מבצעת את קלאסיקה של שרה בדישי, "הביתה לחזור", ועמרם מבצע את הקלאסיקה של חווה אלברשטיין, "בשביל אל הבריכות", למילותיו של יורם טהרלב.

"כשפנו אליי להשתתף בפרויקט המחווה לשירי יורם טהרלב מאוד הסתקרנתי", מספר עמרם על הסינגל החדש. "עניין אותי לצאת מאזור הנוחות שלי, לגעת בסגנון שאינני מבצע בהופעות ובאלבומים בדרך כלל ולבצע קלאסיקות ישראליות של פעם, דבר שהיה די נפוץ במוזיקה המזרחית של שנות ה-80 עליה גדלתי.

"עברתי על רשימת השירים וחיפשתי שיר שאני מתחבר אליו בצורה מיידית, שיר שבו שאוכל לתת את הפרשנות והזווית האישית שלי. כששמעתי לראשונה את 'בשביל אל הבריכות' התאהבתי בטקסט ובלחן, בעיבוד הג'אזי שלו ובאווירת השאנסון הצרפתי, אותם גם ניסיתי לשמר בביצוע שלי. תוך כמה ימים נרקם בראשי העיבוד וכבר יכולתי לשמוע את הביצוע. במהלך העבודה על השיר גיליתי בו עוד ועוד רבדים ולאט הבנתי שזו לא עוד בלדת אוהבים מתוקה וקלילה של אותה התקופה, אלא שיר טעון בכאב ואובדן, שיר שמספר סיפור שמתבהר רק בסופו. את כל התחושות האלו ניסיתי להעביר בחידוש שלי לקלאסיקה הזאת".

יצירות נבחרות נוספות זכו להקלטה מחודשת במסגרת הפרויקט על ידי נבחרת אמנים ענפה שכוללת את אורן לביא, אייל גולן, אלה לביא, גיא ויהל, דלארס, הגבעתרון, יובל דיין, יהורם גאון, יוני בלוך, יונתן רזאל, להקת שלוה, מוש בן ארי, נועם קליינשטיין, עומר נצר, עדן חסון, עידן עמדי, קמה ורדי, רוני אלטר, רוני וגיל בר הדס, רותם בר אור, שירי מימון, שלומי שבת, שני פלג וכן ביצוע מיוחד על ידי יורם טהרלב שיוצא לראשונה לקדמת הבמה כזמר, בליווי הגבעתרון.