פרס אקו"ם על מפעל חיים בתחום הזמר העברי יוענק השנה למוזיקאי והזמר צביקה פיק. הפרס יוענק לו על תרומתו ופועלו בתחום היצירה הישראלית.

פיק הוא אחד הזוכים בפרס על מפעל חיים לשנת 2010. שם גדול נוסף, של יוצרת, יפורסם בהמשך. הפרסים יוענקו לזוכים בטקס שיוקדש לתחום המוזיקה הפופולארית ויתקיים ב 28 בפברואר.

נימוק בחירת וועדת השופטים: "אין מדינה לאהבה", "מרי לו", "מוסיקה", "נאסף תשרי", "אני אוהב אותך לאה", "בין האצבעות", אהבה בסוף הקיץ", "לילה סתווי", "לא אני" ו"דיווה". עשרה שירים שהם חלק קטן מהרפרטואר העצום של אחד היוצרים החשובים ביותר שקמו לפופ הישראלי. יש מי שיגיד שצביקה פיק הוא בעצם הדמות המרכזית בתולדות הפופ הישראלי.

כוכב הפופ האמיתי הראשון בארץ

"הילד שעלה מפולין, ומעולם לא היה חלק מתרבות הלהקות הצבאיות המקומית. הילד שחלם על פופ כמו באנגליה ובארצות הברית, הפך בעקבות הופעתו במחזמר "שיער" לכוכב הפופ הראשון של ישראל. צביקה פיק, היה האיש הראשון בתולדות המוזיקה הישראלית שאירוע שבו צבע את השיער שלו לכתום, שיגע מדינה שלמה. הוא גם היה הראשון שאהב ותפעל הערצה, באופן שהזכיר אמנים בחו"ל.

"את פרס מפעל החיים של אקו"ם מקבל צביקה פיק על עשרות שירים שהלחין לאורך השנים. החל משירי פופ תמימים וילדותיים ועד שירים מלודרמטיים שבהם השתמש במילים של משוררים כמו אלכסנדר פן ונתן יהונתן. אבל גם על תרומה ייחודית לשדה המוזיקה הישראלי בהיותו אליל הפופ הראשון והאולטימטיבי שידעה ישראל. האיש היחיד במזרח התיכון שבאמת יודע לעשות כבוד לחולצות פאייטים".

ממשיך ליצור שירים חדשים ולהופיע במגוון מופעים

צביק פיק ממשיך ליצור שירים חדשים לקראת אלבום חדש. השניים האחרונים שהוציא הם "כל כך הרבה אור" ו-"רוקדים הלילה". כמו כן הודיע לאחרונה שהוא יוצא במקביל לשני מופעים ממיטב שיריו - מופע פסנתר ומופע ביג-בנד.

השיר "כל כך הרבה אור" יצא ביום שבו הלכה לעולמה אמו, פאולינה פיק, שהיתה מנהלת החשבונות שלו ואשת סודו. בראיון מיוחד ל-mako שנתן לאחרונה התייחס צביקה פיק למות אמו, ואמר: "לאבד אמא זה נוק-אאוט".

לאחרונה שידר ערוץ 24 תוכנית מיוחדת שהוקדשה לאלבום "מוסיקה" של פיק משנת 1978. לצד זמרים שביצועו משיריו הגיע גם צביקה פיק עצמו לאולפן וביצע להיטים כמו "אין מדינה לאהבה" ו"מעלה מעלה".

>> מהפכת התמלוגים של אקו"ם ויו-טיוב