אין הרבה מה להוסיף על השנה האחרונה מעבר לזה שזו הייתה אחת השנות הכי משוגעות ומטורללות שחווינו בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בחודש פברואר האחרון. מי שספג כמובן פגיעה אנושה מהנגיף היה עולם התרבות שנכנס לסוג של תרדמת למשך חודשים ארוכים, הצליח להתעורר מעט לאחרונה, והשבוע שוב נכנס למצב המתנה.

למרות הסיטואציה המורכבת, אמני ישראל המשיכו לשחרר מוזיקה חדשה גם בתקופה הקשה הזו, ואחרי שאתם בחרתם ב"מיליון דולר" לשיר השנה שלכם, הגיע הזמן להכריז על האמנים שעשו לכם את השנה; הזמרת, הזמר, ההרכב, ובחירת המערכת לפריצת השנה.

זמר השנה: חנן בן ארי

עם שני שירים שהתברגו בעשירייה הראשונה, זה כלל לא מפתיע שבחרתם בחנן בן ארי בתואר זמר השנה שלכם. אחד הקולות הכי מיוחדים ומרגשים שיש לנו עושה זאת בפעם הראשונה אצלנו במצעד, ומבחינתנו אין ראוי ממנו לקטוף את התואר הנחשק, ואת הראיון החגיגי איתו לכבוד הזכייה תוכלו לקרוא ממש כאן.

שש שנים אחרי הסינגל הראשון שלו, "ממך עד אליי", בן ארי הוכיח השנה שהוא אכן אלוף העולם, ואם זה תלוי בו, הוא ימשיך להפתיע עם מוזיקה חדשה שתכבוש מיד את תחנות הרדיו ולבבות המאזינים, ואם היה גם תואר "חביב הקהל" לשנת 2020, אין לנו ספק שבן ארי היה זוכה בו בקלות בזכות האישיות הכובשת והצנועה שלו שמתכתבת ישירות עם המוזיקה הנפלאה שהוא עושה.

זמרת השנה: נועה קירל

חודשיים לפני מצעדי השנה שעברה נועה קירל החליטה לשחרר את פאוץ'. באופן טבעי, השיר הזה, שהפך ללהיט שכלום לא נראה אותו דבר אחריו, לא השאיר אימפקט משמעותי על המצעדים בתשע"ט, ואת עיקר הטירוף שלו הוא עשה בשנה האחרונה. אחריו הגיעו "מאושרים" עם לירן דנינו, איתו קפצה להתארח בפרויקט המעולה של דולי ופן; "אם אתה גבר" הנפלא; שיר השנה שלכם ("מיליון דולר", כן?) והדואט האחרון עם מרגי. או בקיצור: יש לנו זוכה בתואר זמרת השנה ו- לגמרי בצדק.

נראה שהכל כבר נאמר על הכישרון יוצא הדופן של מלכת הפופ המקומית, על מוסר העבודה הגבוה שלה, הקליפים המטריפים, היוצרים הנהדרים איתם היא עובדת, החוזה בחו"ל והחבילה כולה: נועה קירל היא כוכבת פופ ישראלית מושלמת, והסיבה שבחרתם בה לזמרת השנה שלכם מובנת בהחלט ואנחנו לגמרי איתכם בבחירה הזאת.

הרכב השנה: סטטיק ובן אל 

אם לא הייתה קורונה בעולם, יש מצב שסטטיק ובן אל היו מככבים במצעדים נוספים ולא רק בישראל. אחרי שהחליטו להקדיש את 2020 לקידום הקריירה שלהם מעבר לים, הגיע הנגיף המאוס וגרם להם לחזור הביתה ולשים בהמתנה את תכניות הענק שלהם לכיבוש אמריקה. למרות זאת, הצמד הבלתי נגמר הזה לא נח לרגע, שחרר שיר אחרי שיר, בארץ ובחו"ל, והמשיך לבסס את מעמדו כהרכב הכי פורה בישראל.

ומה לגבי השנה הבאה? בדיוק כמוהם, גם אנחנו מקווים שהחיים של כולנו יחזור לשגרה, ואז סטטיק (כבר כאדם נשוי מיינד יו) ובן אל יעלו חזרה על מטוס כדי לפגוש את החבר חיים והידיד פיטבול, וימשיכו בניסיון שלהם לכבוש את העולם כשהם מודעים לכך שיש להם גב של מדינה שלמה שבוחרת בהם שוב ושוב להרכב השנה.

בחירת המערכת: אלה לי להב היא פריצת השנה

פחות משנה אחרי שזכתה במקום השני בגמר "הכוכב הבא", נראה שאלה לי להב היא זו שזכתה לשנה הכי מפתיעה מכל 3 הפיינליסטים שהגיעו לגמר התכנית שבסופה נבחרה עדן אלנה לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון שכזכור בוטלה עקב, נכון, התפשטות נגיף הקורונה.

ארבעה חודשים בלבד אחרי אירוע הגמר, אלה לי הוכיחה שהיא לחלוטין קולו של הדור החדש ושחררה את השיר המפתיע שהפך מהר מאוד ללהיט ענק. עם טעויות הכתיב המכוונות, אווירת הקיי פופ שמתכתבת במדויק עם מה שקורה היום בעולם ובעיקר וייב וכריזמה שלא פוגשים כל יום, אלה לי נבחרה על ידי מערכת mako בתור פריצת השנה בעיקר כי אנחנו כבר יודעים לאן זה הולך ומצפים בטירוף לסינגל הבא שלה שאמור לצאת בקרוב.