על פניו, מפגש הפסגה בין חברי להקת סינרגיה ואליל נעוריהם רמי קליינשטיין נושא בחובו את כל סממני תקופת המיתון השורה עלינו. גם מופע אקוסטי, וגם איחוד כוחות בין שני אמנים מובילים, שכל אחד מביא לעסקת החבילה גרעין מעריצים גדול ונאמן. בפועל, עצם העלאת הסוגיה היא הדבר היחיד המסוגל להוציא מעט את קליינשטיין וחברי סינרגיה מהאופוריה השורה עליהם בחדר החזרות. "זו שטות מוחלטת", טוען קליינשטיין, "מופעי איחוד בין אמנים היו מאז ומעולם, כך גם מופעים אקוסטיים. זה טבעי ונכון במיוחד במדינה כמו שלנו, בה כולם מכירים את כולם ויש רצון ויכולת של אמנים לשתף פעולה. אין קשר למיתון, ויהיה הכי לא ראוי לחשוב על זה ככה".

רון הופמן, קלידן וסולן סינרגיה: "אני חושב, בכל הצניעות, שהחיבור שלנו עם רמי זה משהו אחר. לא שמעתי עדיין בארץ משהו דומה לזה, גם לא החיבור של שלמה ארצי ושלום חנוך. אני יודע שיש לאנשים הצורך להגדיר במדויק כל דבר. לדעת מה הולכים לקבל לפני שמתחייבים לבוא. אבל במפגש שלנו אנחנו מנסים להימנע מהמגרות האלה. רמי יהיה הרבה יותר מאמן אורח, ומצד שני זה לא לגמרי מופע משותף".

אין תמונה
"החיבור בינינו יותר טוב מזה של שלמה ארצי ושלום חנוך". קליינשטיין וסינרגיה

"רמי יושב עלינו בול"

קליינשטיין: "מה שהרשים אותי מהרגע בו נכנסנו בפעם הראשונה לחדר החזרות, זה עד כמה הם מגובשים כהרכב נגנים. הם פשוט יושבים מדהים ביחד. לא עבדנו הרבה, אבל מהמעט שכן אני כבר עוצם עיניים תוך כדי השירה וזה נשמע כאילו אני מאזין לדיסק".
הופמן: "שוב, בשיא הצניעות, כשאני שומע את רמי שר שיר שלי מתנפח לי החזה מגאווה. כאילו, זה רמי קליינשטיין. האיש כתב קלאסיקות ופתאום שיר שלנו יושב עליו בול? כנראה עשינו משהו נכון בחיים".

נכון לעכשיו, והדינאמיקה בחדר החזרות משתנה מדי יום, קליינשטיין אמור להתארח לפחות בשישה שירים במופע של סינרגיה, ובין השאר ישלב את הסינגל השני מתוך אלבומו החדש המיועד לצאת במרס. עם זאת, שיאו של המפגש יהיה בביצועים המשותפים. כאשר מאזינים לסינרגיה שרים את "קרוב אל ליבך", או קליינשטיין שר את "תראי זה אני", הסינרגיה (אי אפשר להימנע ממשחק המילים המתבקש) מושלמת.

"שמעתי אותם בפעם הראשונה ברדיו לפני ארבע שנים בערך", נזכר קליינשטיין, "אחד השירים הראשונים שלהם שהשמיעו, וזכור לי שכבר אז מאד התרשמתי מהם. לא הכרנו רשמית עד עכשיו, אבל כשהם פנו אלי בהצעה להצטרף למופע האקוסטי שלהם הסכמתי מיד להגיע לפגישה. משם הדרך לחדר החזרות כבר הייתה קצרה".

רמי התעלם מהסקיצות

רועי גפן, גיטריסט סינרגיה: "רמי לא יזכור, אבל לפני שנים עבדתי בחברה שיצרה זיקוקים לאירועים. היה ערב בו רמי הופיע ואני עבדתי מאחורי הקלעים. אמרתי להופמן: 'זו ההזדמנות שלנו, בוא נעביר לקליינשטיין דיסק עם סקיצות'".
קליינשטיין: "אני לא זוכר כזה דבר".
גפן: "היית נחמד ומנומס, אבל לא שמענו ממך מאז. כיום, כשאנחנו מקבלים אחרי הופעות ערימות של דיסקים מחבר'ה צעירים הרוצים להתחיל קריירה מוזיקלית, אני מבין כמה היינו טיפה בים האנשים שעשו מולך דברים דומים".

-אז יזמתם את הפנייה לרמי כי רציתם את הדיסק שלכם בחזרה?
הופמן:
"חשבנו על סיבוב אקוסטי כבר אחרי האלבום השני, ושכנעו אותנו שזה לא היה רעיון טוב לזמנו. כשהחלטנו שעכשיו כן מתאים, התחיל לדגדג לנו הקטע של שיתוף פעולה. לא הופענו עם עוד אמן חוץ מפסטיבל אחד בו שדכו לנו את רמי פורטיס, ואז הכריחו אותנו. היה מדהים לשיר עם פורטיס, אבל זה לא בא טבעי מתוך הרצון של שני הצדדים. לא רצינו משהו חד-פעמי, אורח לשיר וחצי שיביא עוד 30 איש להופעה. רצינו ללכת על זה הכי ברצינות. לקח לנו אולי שלוש דקות להסכים שרמי קליינשטיין הוא הזמר הכי מתאים לפנות אליו".

-רמי, יש סיכוי ששיתוף הפעולה ביניכם יתפתח מעבר לפרויקט האקוסטי?
"אין לדעת. כבר עכשיו קורים דברים שלא לקחתי בחשבון שיקרו כשהסכמתי לאיחוד הזה. לתומר מייזנר, המתופף של סינרגיה, יש יום הולדת. פתאום הוזמנתי. מי תאר לעצמו".

המופע הראשון בסיבוב האקוסטי של סינרגיה ורמי קליינשטיין יתקיים במועדון רידינג 3 בנמל תל אביב ב-19 בפברואר.