נסרין קדרי שחררה אתמול גרסת קאבר ל"לילות בבית", השיר הראשון שביצעה באודישון ל"אייל גולן קורא לך", בתקופה שבה עוד עבדה בחנות בגדים בחיפה. מאז אותו אודישן עם השיר הנצחי של זהבה בן, נסרין עשתה דרך ארוכה מאוד בתרבות הישראלית ובשבוע הבא היא תציין עשור בהופעה בקיסריה.

ל"לילות בבית" יש משמעות גדולה מאוד בקריירה של נסרין, השילוב של זמרת ערביה-ישראלית שמבצעת את זהבה בן - לא סתם הוא לא איבד מההשפעה שלו על המעריצים. "כל הזמן פונים אלינו ומזכירים לי אותו", מספרת נסרין בשיחה עם mako מוזיקה, "בסוף זה השיר שהכיר בינינו בתחילת הדרך, הוא תמיד יהווה מבחינתי את הרגע שבו הכל השתנה עבורי. דווקא עכשיו כשאני חוגגת עשור, אני תמיד מאמינה שצריך לזכור את המקום בו התחלת ולא לשכוח".

מה היית אומרת לנסרין של לפני עשר שנים?
"הייתי אומרת לה תיהני מזה. אל תפחדי להיחשף ולתת לקהל להכיר אותך דרך השירים שלך. שזאת זכות להיות זמרת, בטח במדינת ישראל שיש רוב של זמרים גברים על נשים. אנחנו צריכות לחזק אחת את השנייה בזה".

עוד לפני שהוציאה את הגרסה המחודשת לשיר, נסרין העלתה באינסטגרם תמונה שחורה עם הכיתוב "לפעמים צריך לעזוב הכל ולחזור הביתה, אעדכן מחר בבוקר". רוב המעריצים הבינו שמדובר בטיזר לקראת שיר, אבל היו כאלה שביקרו אותה על המהלך. "שכל אחד יבחר בדרך שטובה לו", היא עונה בקצרה לאותם ביקורות.

אז תבצעי את לילות בבית גם בהופעה בקיסריה? 
"תצטרכו להגיע ב-27.6 לראות".

נסרין כבר כמעט וסגרה את המעגל שלה עם השיר כשאירחה בפברואר האחרון את זהבה בן בהופעה שלה בהאנגר 11, וביחד הן ביצעו את השיר. "זה כבר עשור שאתם מלווים אותי, יד ביד. באהבה אינסופית באמת תודה לכם על זה. זה נותן לי את הכוח להמשיך לצעוד קדימה, להשתגע עם החלומות שלי", הודתה נסרין לקהל, "לפני עשור הייתי באודישן של אייל גולן קורא לך. שרתי שם את השיר 'לילות בבית' של זהבה בן. זהבה היא זמרת ענקית בשבילי מאז ומתמיד, ובמיוחד לאחרונה היא נכנסה לנו ללב. זה כבוד בשבילי לסגור מעגל ולסגור איתה את העשור הזה. השיר ששרתי באודישן - אבל הפעם פה על הבמה הזו שזהבה פה איתנו".