שנאל אלקיים בת 17 בסך הכל, אבל ברזומה שלה כבר אפשר למצוא שני סינגלים, עשרות אלפי עוקבים באינסטגרם ובטיקטוק וכמובן, הופעה בקיסריה מול 4,000 איש. זה קרה ב"הכוכב הבא", כשהזמרת הוזמנה בהפתעה לעלות לבמה בזמן הופעה של איתי לוי ולבצע אודישן לתוכנית. היא שברה את השיא העונתי עם 96%, קטפה פול-האוס כחול מהשופטים ואפילו זכתה לעשות דואט ספונטני על הבמה עם נסרין.

השופטים הופתעו מכמה ששנאל מרגישה בנוח על הבמה, לרגעים נראה שהיא לא מתרגשת אפילו, ויש מצב שזו הסיבה: הקריירה המוזיקלית שלה החלה בגיל צעיר מאוד ומאחוריה כבר כמה הישגים מרשימים לגילה, כמו סינגל ראשון, שיתוף פעולה עם זוהר אשירוב וגם כמה קאברים שלא מביישים את המקור.

מי אתה בכלל

את הסינגל הראשון שלה, "מי אתה בכלל", כתב עדי כבירי, הלחין עדי לאון ועיבד והפיק מוזיקלית אלירן אביטל. השיר עלה לפלטפורמות השונות בחודש אוקטובר האחרון וביוטיוב כבר הספיק לצבור כ-300,000 צפיות מקהל המעריצים של שנאל שהולך ונבנה. בקליפ ששוחרר בחודש אוקטובר האחרון, שנאל והחברים מבלים במסיבת בריכה קייצית, כשהזמרת שרה על הנער ששבר לה את הלב. בית אחד שמסכם את זה יפה: "זה לא נורמלי כבר להיות נורמלי, אולי באמת עדיף להיות שונה. ואל תחשוב שאני מפגרת, ולא, אני לא ילדה כזאת תמימה".

להשתגע משטויות

שיתוף הפעולה הראשון של שנאל היה עם הזמר זוהר אשירוב, שהוציא בעבר להיטים כמו "הבלאגן הזה" ו"לא יוצאת לי מהראש". השיר, אותו כתבו עדי כבירי ואלירן אביטל שגם עיבד והפיק מוזיקלית, עשה בינתיים 1,800,000 צפיות מכובדות ביוטיוב. הקליפ לשיר, שעוסק באהבה כואבת ובלתי אפשרית, צולם בחוף הים ובויים על ידי ירין אלוש.

Mühür

הזמרים הטורקיים אירמק אריג'י ומוסטפא צ'צ'אלי שחררו לפני שלוש שנים את השיר Mühür, שהפך ללהיט גדול בכל העולם (222 מיליון צפיות ביוטיוב ועוד האזנות רבות בספוטיפיי). השיר זכה לקאברים רבים, בין השאר מזמרים ישראלים כמו רינת בר, ספיר סבן וכן, גם שנאל. אפילו שטורקית זו לא שפת האם שלה, שנאל מצליחה בכל זאת להעביר בקאבר את הרגש והעוצמה שהפכו את השיר המקורי לכל-כך אהוב.

אני עוד זוכרת

לפני שלוש שנים הוציאה שרית חדד את השיר "אני עוד זוכרת", בו היא מספרת על החלום שלה עוד מילדות להפוך לזמרת. שנאל, שמנסה להגשים בימים אלה את החלום הזה בעצמה, הקליטה קאבר מרגש לשיר - ולגמרי שומעים שהיא מתכוונת לזה. "אני עוד זוכרת את אותם ימים, חלומות שלא נתנו לי לוותר. איך שרתי בחדר, כמה רציתי להיות קצת יותר", כתב אבי אוחיון ודיבר היישר ללב של הזמרת הצעירה.

געגועים

מקאבר של זמרת ענקית אחת לאחרת. באחד הקאברים שלה שתפסו ממש, חידשה שנאל את השיר "געגועים" של עדן בן זקן שכתבו והלחינו דודו אהרון ונאור סינואני. השיר, מתוך האלבום השלישי של בן זקן, "לזאת שניצחה", זכה אמנם לפחות תשומת לב משירים אחרים באלבום שהפכו ללהיטים כמו "כולם באילת" ו"רציתי", אבל לגמרי ראוי לקאבר.

כאב של לוחמים

שנאל, תלמידת כיתה י"ב, עדיין לא עלתה על מדים, אבל הקאבר העוצמתי שלה לשירו של עידן עמדי, "כאב של לוחמים", לגמרי פורט על מיתרי הלב - לא מעט בזכות בן מירן, בנו של דורון מירן, שליווה אותה על הקלידים ועשה עבודה נהדרת.