אין תמונה
האמן הלועזי הכי מושמע השנה בארץ. ריהאנה

שנת 2011 הסתיימה לפני שלושה ימים והבוקר מפרסמת חברת "מדיה פורסט" נתונים מסכמים על השמעות אמנים ושירים לועזיים ב-23 תחנות רדיו מובילות.

על פי הנתונים ריהאנה הכי האמן הלועזי מושמע ב-2011 ברדיו הישראלי עם 8207 השמעות. אחריה בדירוג: אדל, פיטבול, ברונו מארס והביטלס במקום החמישי - הישג יוצא דופן ללהקה שהתפרקה לפני ארבעים שנה. לשם השוואה: איימי וויינהאוס שהלכה השנה לעולמה רק במקום ה-15 ולהקת R.E.M שהתפרקה השנה רק במקום ה-16. מבין האמנים ה"קלאסיים" דיוויד בואי במקום ה-17, אלטון ג'ון ב-18, וממיקל ג'קסון במקום ה-20. במקום השישי דיוויד גואטה, בשביעי ליידי גאגא, בשמיני מדונה, בתשיעי קולדפליי ובעשירי ביונסה.

אדל עם השירים הכי מושמעים

אדל  (צילום: Gettyimages IL, getty images)
שלושה שירים בעשירייה. אדל | צילום: Gettyimages IL, getty images

השיר הלועזי הכי מושמע השנה ברדיו הישראלי הוא "Set The Fire To the Rain" של אדל עם 2223 השמעות. גם המקום השני של אדל עם "Rolling In The Deep". במקום השלישי "On The Floor" של ג'יי לו ופיטבול, ברביעי "Loca People" של Saek Noel, בחמישי " Moves Like Jagger" של מארון 5 וכריסטינה אגילרה. בשישי "Wonder Life" של Hurts, אדל בשביעי עם "Someone Like You", בשמיני "Mr. Saxobeat" של אלכסנדרה סטאן, בתשיעי "Grenade" של ברונו מארז ובעשירי "S&M" של ריהאנה.

בהקשר הזה קיים דמיון בין השמעות הרדיו לתוצאות המצעדים השנתיים של 2011 כאשר אדל עם שלושה שירים בעשיריה הראשונה, עם כי הלהיט Someone Like You שנבחר ל"שיר השנה" לא היה הכי מושמע מבין שלושת הלהיטים של הכוכבת הבריטית. ברונו מארס, שנבחר ל"זמר השנה" הכניס 4 להיטים לתוך 25 השירים המושמעים ביותר, הישג שמיוחד השנה רק לו.

האמנים הלועזיים הכי מושמעים ב-2011 ברדיו הישראלי

אין תמונה
.
אין תמונה
.

השירים הלועזיים הכי מושמעים ב-2011 ברדיו הישראלי

אין תמונה
.

אין תמונה
.
אין תמונה
.
אין תמונה
.

אין תמונה
.

>> סיכום השנה של כתבי mako; הסיכום של ענת טייכר; הסיכום של שרון מולדאבי