מי שהיה שבוע שעבר במועדון הבסקולה במופע "Imperfections" מצא את עצמו באירוע שונה מאוד ממופע מוזיקלי סטנדרטי: חוץ מנבחרת הנגנים על הבמה, הקהל עקב אחרי התרחשות בלתי פוסקת שהתקיימה סביבו ב-360 מעלות: אקרובטים, קרקסנים, רקדנים וזמרים שמופיעים במקומות שונים בחלל. המופע, שירוץ מדי חודש בבסקולה, מבוסס על שירי אלבום חדש באותו שם שיצר המוזיקאי גיא מוזס. מדובר בפרויקט מרענן שנברא בשנתיים האחרונות - אלבום שמשלב מוזיקה אלקטרונית וכלים חיים ומבוסס על שיתופי פעולה עם אמנים שונים. את המופע הקים בשיתוף עם מועדון הבסקולה שיהווה גם מועדון הבית של המופע. הכרטיסים למופע הקרוב כבר סולד אאוט, אבל זו רק ההתחלה.

"אני מנגן מגיל ממש צעיר בגיטרה והייתי גיטריסט רוב החיים שלי", מספר מוזס. "עברתי מירושלים לתל אביב במטרה להיות נגן הפקות וככל שניגנתי בדברים של אחרים זה פחות משך אותי. הקמתי אולפן אצלי בבית וגיליתי את חופשיות שבלהיות מפיק. זה הפך להיות פינה שנשאבתי אליה ורק רציתי ליצור כמה שיותר ולהכיר כמה שיותר אנשים וליצור איתם".

איך זה הפך לאלבום של שיתופי פעולה?

"אני אוהב יצירה שהיא מפגש שלי עם מישהו אחר, זה תמיד יוצר משהו מעניין. הפרויקט התגלגל והתגלגל והתחלתי לאסוף אליי הרבה אנשים שאירחתי אותם באולפן. בהתחלה לא היה קונספט של אלבום, הייתי נגד המילה אלבום. לא הרגשתי שיש סיבה לזה בתעשיית המוזיקה של היום, ופחדתי שלא אצליח לחבר את הכל למשהו שהופך להיות סיפור אחד".

ואיך נוצר החיבור עם המחול?

"ממש באחד השירים הראשונים שהלחנתי והקלטתי דמיינתי משהו תנועתי בזמן שעבדתי על השיר. פגשתי חבר שרוקד בלהקת בת שבע, הצעתי לו לעשות קליפ והוא הסכים וגייס עוד 8 רקדנים, הצטרפנו לבמאית ועשינו קליפ ביחד. כשהתחלנו לצלם הבנתי שהרקדנים האלו מטורפים ושזו צורה שהשיר מקבל בה חיות ממש אחרת. וזה עשה לי חשק לעוד והתחלתי לעשות איתם עוד קליפים במשך שנתיים".

מה עורר את הרעיון להפוך את הקליפים למופע שלם?

"רציתי לקחת את זה לשלב הבא ולהביא את השילוב הזה גם לבמה, כשהגוף נותן חיים אחרים למוזיקה. במקביל ליצירה של האלבום כבר ידעתי שאני עובד על המופע. עם הזמן התגבשה קבוצה של שלושים ומשהו אנשים שעובדים על המופע. שיתפנו פעולה עם הבסקולה שהפכו למועדון הבית של המופע, וזה מה שהביא לשילוב של הקרקס. זה יצר עולם מאוד עשיר".

איזו מוזיקה העניקה לך השראה?

"יש הרבה. בשנה האחרונה אני מקשיב בעיקר לאיר. אני ממש אוהבת את השילוב שהם יוצרים בין אלקטרוניקה לכלים חיים ושירה. רדיוהד הם תמיד השפעה גדולה. למדתי ג'אז וזה גם משהו שנכנס למוזיקה שלי. הגדרתי לעצמי שאני לא מגדיר כלום וזה יצר משהו מאוד אקלקטי, אבל כן יש סאונד שמחבר את הכל. אנחנו מושפעים מהמון דברים, גם אם אני אגדיר את זה ככה וגם אם לא, אבל זה תמיד מרגיש לי שאם אני  מגדיר איזה סגנון שאני הולך איתו זה שם אותי במסגרת מגבילה מדיי".

imperfections (צילום: גיא פריבס,  יחסי ציבור )
"השיר מקבל חיות ממש אחרת". המופע | צילום: גיא פריבס, יחסי ציבור

לאן אתה מתכוון להגיע עם המופע, מעבר למופעים החודשיים בבסקולה?

"החזון שלי הוא לייצר קולקטיב שמורכב ממוזיקאים, אנשי תנועה, אנשי סאונד ואנשי תאורה, שמייצר תכנים של מוזיקה וקליפים לרשת, וגם מופעי במה. עכשיו זו ההתחלה שמרגשת אותי, אנחנו נרוץ עם המופע הזה פעם בחודש, ויש עוד כל מיני פניות לעשות את המופע במקומות אחרים בוריאציות שונות. השאיפה היא להמשיך לעשות מוזיקה ולהמשיך לעשות אותה על הבמה עם אנשי תנועה".

בתור מישהו שהרים פרויקט אמנותי בעצמו, יש לך המלצה ליוצרים צעירים?

"זה ישמע קצת קיטש, אבל מה שאני מנחה אותי כיוצר זה פשוט לעקוב אחרי החלומות שלי. כל חלום מוביל לחלום הבא. העזתי לעקוב אחרי האינטואיציה שלי וזה הרגיש שהדרך מגלה את עצמה בפניי. הרבה מוזיקאים ואמנים מתרכזים במה אין להם, ולא במה שיש להם. די מהר הבנתי שאני רוצה להתרכז במה שאני יודע לעשות, וכל מה שאני לא יודע לעשות אני מביא אנשים שיעזרו לי או יעשו את זה במקומי".

צילומי וידיאו: אייל כהן