אין תמונה
בנורווגיה מתחילים בגיל 3. האנה האקלברג

האנה האקלברג, נסיכת האינדי הנורווגית, תופיע בבארבי תל אביב ב-18 בנובמבר. היוזמה להבאתה לארץ משותפת לחברת ההפקות נרנג'ה ולשגרירות נורווגיה בישראל. מחיר כרטיס להופעה: 179 ₪ כרטיס זוגי 319 ₪.

למרות שהיא נחשבת לפרפורמרית חזקה, סגנונה של האקלברג הוא פופ-אינדי רגוע, מוזיקה שקטה עם הטרפות קלות, שמעידות על סערות פנימיות. כזמרת היא מתאפיינת בקול עדין, מתוק, מפתה ועצל, ועד כה הושוותה לזמרות כמו ג'ואנה ניוסום, ביורק, סטינה נורדנסטם, ואף בילי הולידיי. את המסרים שלה היא מעבירה במילים פשוטות ומובנות.

האקלברג, בוגרת המכללה הנורווגית למוזיקה, גדלה בעיר קונגסבורג והחלה לשיר ולנגן בגיל 3. היא ניגנה בלהקות ג'אז, פופ ורוק שונות ואף ניסתה רוק כבד.  אלבום הסולו הראשון שלה, "Little Things" יצא ב-2004, וכלל שירים שכתבה כמתבגרת וסטודנטית. אלבומה השני "Rykestrasse 68" מ-2006 היה פחות שובבי, בעל סגנון עגמומי וקודר יותר, שביטא שלב חדש של בגרות. באלבום שולבו רצועות בעלות מקצבים שונים, הבנויות ממכונות כתיבה, כלי מטבח, סיבובי גלגל של אופניים ואף חתול מגרגר.

אלבום שלישי שמושפע מרוק אינדי אייטיזי

השנה הוציאה האקלברג את אלבומה השלישי "Blood from a Stone", המושפע מאינדי רוק מהאייטיז, עם נגיעות ניו ווייב ופוסט פאנק: סוניק יות', פיקסיז, פיג'יי הארווי וסוזי והבאנשיז. גם לאלבום זה, שכבר מוגדר כ"רוק", נכנסו הקלטות חריגות כמו דלתות רכבת, שחפים, אבנים, כלי מטבח וכדומה, ללא תופים מסורתיים.

האלבום נכתב בכפר קר במיוחד בצפון נורווגיה. "שמתי לב שזה השפיע עליי בדרכים רבות", אומרת האקלברג. "חשתי צורך לכתוב שירים יותר שקטים בעיר הרועשת, ושירים יותר רועשים בכפר השקט".