מיק ג'אגר, הרולינג סטונז (צילום: Simone Joyner, GettyImages IL)
יש!! הם באים!! מיק ג'אגר, הרולינג סטונז | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL

הרגישו את משק כנפי ההיסטוריה: להקת "הרולינג סטונז" צפויה להגיע להופעה היסטורית בישראל ב-4 ביוני 2014. הופעה תתקיים בפארק הירקון בתל אביב, בעוד 71 יום בלבד, היא תתחיל בשעה 20:30 בערב ותימשך כשעתיים, כך מסר הבוקר המפיק שוקי וייס במסיבת עיתונאים מיוחדת.

מדובר בהגשמת חלום בן עשרות שנים עבור מעריצי ה"רולינג סטונס" בארץ (עוד מהימים שכינו אותם כאן "האבנים המתגלגלות"), וחלום אישי עבור וייס, שאמר: "ההופעה של הרולינג סטונז בישראל תהיה פיצוי על העוול ההיסטורי, שהביטלס לא הופיעו בארץ. זו הלהקה הכי גדולה בהיסטוריה של הרוקנ'רול, ואנחנו מצפים לפארק מלא ב-55 אלף איש".

צפו ברולינג סטונז בהופעה: "Jumping Jack Flash"

ה"רולינג סטונס" יפתחו בחודש יוני הקרוב את הפרק האירופי של סיבוב ההופעות הנוכחי שלהם "14 On Fire", וצפויים להגיע לישראל בין הופעה בציריך (שווייץ) לבין הופעה בלאנדגראף (הולנד). זאת אחרי שלפני כמה ימים הודיעו על דחיית ההופעות באוסטרליה וניו זילנד בעקבות האבל שפקד את סולן הלהקה מיק ג'אגר, שבת זוגו לורן סקוט שמה קץ לחייה לפני כשבוע. עוד לא ברור מתי יחזרו ה"רולינג סטונס" להופיע, אבל זה צפוי לקרות לכל המאוחר בחודש יוני הקרוב.

מכירת הכרטיסים ומחירים

מכירת הכרטיסים תחל ביום חמישי הקרוב 27 במרץ בשעה 9:00 בבוקר ללקוחות חברת "פלאפון" בלבד, וביום ראשון ה-30 במרץ לקהל הרחב, באתר של חברת "איוונטים" ובטלפון כוכבית 9066.

מחירי הכרטיסים למופע ללקוחות "פלאפון": כרטיס דשא רגילים: 595 ש"ח, כרטיסי "גולדן רינג" (עמידה באיזור שקרוב לבמה): 1,690 ש"ח.. כרטיסי VIP (מקום בישיבה): 2,750 ש"ח.

מחירי הכרטיסים למופע לקהל הכללי: כרטיסי דשא רגילים: 695 ש"ח, כרטיסי גולדן רינג (עמידה באיזור שקרוב לבמה): 1,790 ש"ח. כרטיסי VIP (מקום בישיבה): 2,850 שקלים.

בהפקת המופע מעריכים שעשרות אלפי ישראלים ינצלו את ההנחה של לקוחות "פלאפון" ומקווים להגיע כבר בסוף השבוע הקרוב למכור עשרות אלפי כרטיסים ולהתקרב למצב של כיסוי הוצאות ("Break Even").

אין תמונה
עוד 71 יום הם אצלנו! הרולינג סטונז

בהקשר לרכישת הכרטיסים חשוב לציין כי מבנה הבמה במופע צפוי (על פי הערכות) לכלול "קאט-ווק" - "במת לשון" ארוכה, שנכנסת מהבמה המרכזית לתוך הקהל באיזור הקרוב לבמה ("גולדן רינג"). על במת ה"קאט-ווק" צפויים לפסוע חברי ה"רולינג סטונז" במהלך ההופעה - הסולן מיק ג'אגר וכנראה גם הגיטריסטים קית' ריצ'ארדס ורוני ווד.

המפיק וייס: המחירים כמו באירופה, בהתחשב בהפרשי העלויות

המפיק שוקי וייס ציין כי מחירי הכרטיסים למופע של הרולינג סטונס דומים למחירי הכרטיסים להופעות שלהם באירופה, בניכוי הפרשי ההטסה של הלהקה, אנשי הצוות והציוד לישראל. לשם השוואה, הנה מחירי כרטיסים להופעות של ה"סטונס" בכמה מקומות באירופה ומחוצה לה (המחיר בשקלים - לכרטיס הסול ביותר): ברלין 675 ש"ח,  דיסלדורף 600-727 ש"ח, ציריך 600 ש"ח, אוסלו 542.5 ש"ח, וינה 415-850 ש"ח. סינגפור 695 ש"ח.  פרת' אוסטרליה 1800 ש"ח.

עוד הוסיף וייס: "אנחנו מצפים לאלפי תיירים מאירופה, ממדינות כמו קפריסין, טורקיה ויוון, שיגיעו לישראל כדי לצפות במופע. ה'רולינג סטונז' הכריזו היום על תאריכי הופעות נוספים באירופה. מרבית הכרטיסים שם כבר נחטפו, ואנחנו נהנה מתיירים שלא הספיקו לרכוש כרטיסים או שהלהקה לא מגיע למדינה שלהם". ל-mako נודע שמעריצים של ה"סטונס" באירופה כבר החלו לברר לגבי מחירי טיסות, בתי מלון, תחבורה ציבורית, ומרחק הליכה מבתי מלון בקרבת הפארק (בגלל היעדרה של תחבורה ציבורית).

וייס מתייחס לאיומי החרם התרבותי:

המופע במוצאי חג שבועות - בעיה לשומרי מסורת, וללא תחבורה ציבורית

תאריך המופע נקבע ל-4 ביוני, מוצאי חג השבועות, מה שעלול ליצור בעייה כללית של הגעה לפארק הירקון עקב חסרונם של אמצעי תחבורה ציבורית. מי שיסבול במיוחד יהיו אנשים דתיים ושומרי מסורת, שלא יוכלו לנסוע ולהגיע לפארק הירקון מרחוק. בהקשר זה ציין המפיק שוקי וייס: "המופע יתחיל בשעה 20:30 בדיוק, חמש דקות לאחר צאת חג שבועות, מי שירצה יוכל לקנות דיל, שכולל חדר בבית מלון כדי לא לחלל את החג".

ההפקה הכי יקרה והכי מורכבת: 30 מיליון ש"ח עלות לפחות

הדרך להבאת ה"רולינג סטונס" לישראל היתה רצופה בקשיים רבים. מחיר הבאת הלהקה הוא חסר תקדים - 6.7 מיליון דולר (מעל ל-23 מיליון שקל) מובטחים למיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס וחבריהם מראש, בלי קשר לכמות הקהל שתגיע לפארק הירקון. הוצאות ההפקה על המופע צפויות לעבור את ה-30 מיליון שקלים. נותנת החסות למופע היא חברת "פלאפון", שמשקיעה מיליונים ולמעשה מסבסדת את מחירי הכרטיסים לעשרות אלפי לקוחותיה ב-100 שקלים לכרטיס.

לגבי רשימת הדרישות המיוחדת של חברי ה"רולינג סטונז" אמר וייס: "אין כאן שום דבר חריג, זה לא כמו לפני עשרות שנים. הם כבר לא חבר'ה צעירים ונדאג להם לנוחות מקסימלית, כל אחד מהם עם מה שהוא רגיל אליו, עד רמת הספה, הכיסא והמאכל. ככה הם שורדים בדרכים מאה יום בשנה. נבנה להם 'עיר' מאחורי הקלעים, אבל זה לא שונה ממדונה או הרד הוט צ'ילי פפרס, אנחנו כבר רגילים".

מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונז (צילום: Simone Joyner, GettyImages IL)
מתכוננים להזיז את הפארק כמו ג'אגר | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL

כמו כן, התגברה כאן ההפקה על בעיית לוחות הזמנים פארק הירקון. לפי הסכם משפטי של עיריות תל אביב ורמת-גן עם תושבי הסביבה, חייבים לעבור 17 יום לפחות בין הופעה להופעה בפארק, בגלל מטרד הרעש. ההפרש בין ההופעה של ג'סטין טימברלייק (28 במאי) לזו של הרולינג סטונז הוא שבוע בלבד, שוקי וייס קיבל לשם כך סיוע מראשי שתי הערים וממנכ"לי שתי העיריות שהבינו את גודל השעה ואישרו את קיום המופע. היתרון בסמיכות הזמנים הוא שההפקה של ה"סטונס" תוכל לעשות שימוש בחלק מהמתקנים והציוד שיישארו בפארק הירקון מההופעה של טימברלייק.

שוקי וייס ציין: "באופן אישי מדובר בהופעה שמאוד מאוד מרגשת אותי. המשא ומתן עם ה"רולינג סטונס" התחיל בשנת 1987 לקראת שנת ה-40 למדינה והגיע עד ל-2014. הלהקה, ההופעה והאירוע מאוד מאוד חשובים לי ומהווים מעין שיא בקריירה שלי אחרי עשרות שנים בתחום.

הרולינג סטונס - אגדת רוקנ'רול בת 50 שנה

ה"רולינג סטונז" הם אחת משתי הלהקות החשובות בהיסטוריה של הרוק לצד ה"ביטלס". הלהקה קיימת כבר 52 שנה, נחשבת לאחת החלוצות הגדולות ביותר בעולם הרוקנ'רול (יש האומרים- הגדולה שבהן), שלקחה את הבלוז של שיקאגו (מאדי וואטרס, ווילי דיקסון, האוולין וולף) ותרגמה אותו לרוקנ'רול לבן.

ה"אבנים המתגלגלות", כפי שכונו בזמנו בישראל, הוציאו עשרות אלבומים עם שורה בלתי נגמרת של להיטים וקלאסיקות ומכרו כ-300 מיליון עותקים, אך מעולם לא הופיעו בישראל. שורת הנצח שלהם בהיסטוריה כוללת שירים כמו Sympathy for the Devil, Satisfaction, You Can't Always Get What You Want, Angie, Brown Sugar, Jumpin' Jack Flash, Start Me Up, Wild Horses, Gimme Shelter  ועוד רבים.

קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונז סנדי (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
האגדה החיה בדרך לישראל! קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונז | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

הגעת ה"רולינג סטונז" לישראל מהווה כאמור הגשמת חלום עצומה עבור מעריציה הרבים בארץ. את ה"סטונז" מובילים מאז הקמתה בשנת 1962, הסולן מיק ג'אגר והגיטריסט קית' ריצ'ארדס, שכבר חצו את גיל 70, איתם מנגנים המתופף צ'רלי ווטס, הגיטריסט רוני ווד והבסיסט דריל ג'ונס, שלאחרונה הופיע בישראל עם להקתו ה"דד דייזיס".

האם נינט תתארח?

בהופעותיהם ברחבי העולם נוהגים ה"רולינג סטונז" לארח מפעם לפעם אמנים מקומיים. דריל ג'ונס הוא חבר אישי של הגיטריסט רוני פיטרסון, ולהקתו אירחה את נינט טייב ו"היהודים" בהופעתה בבארבי. אל תתפלאו אם הקשרים האלה יביאו לאירוח של מי מאותם אמנים ישראלים בהופעה של ה"סטונס" בישראל.

 ה"רולינג סטונז" התאחדו באוקטובר 2012 לרגל חגיגות 50 שנה ללהקה, הוצאת אוסף מקיף עם שירים חדשים וסיבוב הופעות שכלל בעיקר את בריטניה וארצות הברית, במספר הופעות מצומצמות במחירי כרטיסים גבוהים. תגובות הקהל היו היסטריות, הכרטיסים נחטפו תוך שניות, והסטונז פצחו בסיבוב הופעות מרתק שכלל רשימת אורחים ארוכה, שהחל באריק קלפטון ונגמרה בליידי גאגא וטיילור סוויפט. בהמשך, אחרי שספגו קיתונות של מחאה מצד המעריצים, קיימו ה"סטונז" מספר הופעות במחירי כרטיסים נמוכים יותר. לשיאו הגיע הסיבוב שלהם בהופעה בפסטיבל "גלסטונברי" האחרון.

צפו ברולינג סטונז בהופעה:"Satisfaction"