אליסון מוייה, alison moyet (צילום: Nicole Nodland)
אני אישה. אליסון מוייה | צילום: Nicole Nodland

פסטיבל "אישה 2010 " יערך בתיאטרון חולון ב-6-3 במרץ 2010 ויכלול כמה מופעים מוזיקליים יוצאי דופן. למופע המרכזי בפסטיבל  תגיע לישראל לראשונה הזמרת הבריטית אליסון מוייה (Alison Moyet), במקור מצמד הניו-ווייב "יאזו", עם להקתה. מוייה תבצע במופע מבחר משיריה הישנים והחדשים בעיבודים עכשוויים המבטאים את דרכה הייחודית בשנים האחרונות, אחרי שעד כה נמכרו אלבומיה בכ-20 מיליון עותקים.

מוייה, פרצה לתודעה העולמית בשנות ה- 80 כסולנית "Yazoo" עם וינס קלארק, שהקים מאוחר יותר את "דפש מוד" ו"אירייזר". יחד היו ממובילי זרם הניו-ווייב "הגל החדש" של הפופ האלקטרוני, שיצא מהמועדונים בבריטניה והתפשט החוצה לעולם בתקופת הפוסט-פאנק. להיטם הגדול של "יאזו" היה כזכור "Don't G0".

נינט ורונה קינן יצדיעו למוזיקה של "מוטאון"

לאחר פירוק הצמד השיקה מוייה קריירת סולו זכתה להצלחה עם חידוש לשיר של בילי הולידיי "That ole devil called Love".  ב-1984 הוציאה את "Alf", תקליט בכורה שנמכר היטב עם הלהיט הקצבי "Love Resurrection", המזוהה עמה עד היום. ב-2001 חזרה מוייה לבמה אחרי הפסקה ממושכת עם האלבום "Hometime".  ב-2007 הוציאה את "The Turn", שסימן פרק חדש בקריירה שלה. לאחרונה יצא אלבום רטרוספקטיבה הסוקר את הקריירה המוזיקלית של מוייה לאורך 25 שנות פעילותה וכולל גם ביצועים עכשוויים ומרגשים של שיריה הישנים. עם צאת האלבום פתחה מוייה בסיבוב הופעות ברחבי אירופה. 

נינט, אפרת גוש, רונה קינן, יעל דקלבאום, גל דה פז, (צילום: אריאל בשור)
My Girl. גל דה פז, נינט, יעל דקלבאום, מיקה שדה, אפרת גוש, רונה קינן | צילום: אריאל בשור

מופע מרכזי נוסף בפסטיבל יהיו "My Girl - חמישים שנה למוטאון" עם נינט, אפרת גוש, יעל דלקבאום, רונה קינן, מיקה שדה, גל דה פז ולהקת פאנק'נ'שטיין בשירי הנשמה והרית'ם אנד בלוז הנצחיים של חברת התקליטים האמריקנית ושל זמרות כמו דיאנה רוס, ארית'ה פרנקלין, מארי וילסון, הסופרימס ועוד.

_OBJ

בנוסף, תשיק אפרת גוש בפסטיבל מופע ואלבום חדש, עליו עבדה בשנה האחרונה. האלבום והמופע יכללו את הלהיט "אה, אה, אה", שהפך ללהיט וסביבו נוצרו שבעה קליפים.

מופע חשוב נוסף הוא "בחזרה ל'מותק'" של קורין אלאל ולהקת "גן עדן" במופע איחוד נדיר, עם עלמה זוהר וורד פיקר כאורחות. אלאל, חלוצת הרוק הישראלי, תחזור לאלבומה הראשון 'קורין אלאל' מלפני 25 שנה, שהפך לקלאסיקת רוק ישראלית ואבן דרך משמעותית בהתפתחות הרוק הנשי בישראל. עם אלאל יופיעו נגני להקת  "גן עדן": דורון פיקר (קלידים ועיבודים) והמתופף מישל עמר לצד אורחים ואורחות ביניהן עלמה זהר ורד פיקר.

 הג'אזיסטית ענת פורט תארח את זוהר פרסקו

בתחום הג'אז, בחר הפסטיבל לארח את הפסנתרנית והמלחינה הישראלית-בינלאומית ענת פורט במופע "מפורט עד פרסקו" בו היא פוגשת את זהר פרסקו מנגני כלי ההקשה הטובים בעולם. פורט נחשבת ליוצרת ומבצעת מן השורה הראשונה בעולם. היא הג’אזיסטית הישראלית הראשונה שזכתה להקליט בחברת התקליטים הנודעת ECM. הטריו שלה נבחר פעמיים כ”הופעת הג’אז הטובה ביותר” ע”י המגזין All About Jazz. במופע נפגשים פורט ופרסקו לדבר באלתור והוא יכלול יצירות של השניים.

עוד בפסטיבל: מחוות לנולה צ'לטון ודבורה ברטונוב

במופע "סוררת" תארח אמנית כלי ההקשה הישראלית הוירטואוזית נויה שליין את מרב מיכאלי. שליין ומיכאלי, יוצרות דו שיח מפתיע בין מילים וצלילים במופע המשלב מוזיקה מרחבי העולם במגוון סגנונות עם מחול, תנועה וטקסט.

כמו כן יכלול הפסטיבל שלל אירועי תיאטרון כמו מחווה במאית נולה צ'לטון, תערוכת מחווה לדבורה ברטונוב במלאת לה 95, טקס הענקת "אות הקלון" לפרסומת הסקסיסטית של השנה. "למה לי פוליטיקה עכשיו?", פאנל בהנחיית יפעת זמיר ובו מפגש בין עיתונאיות לנבחרות ציבור. "זה לא עובר עם הגיל", ערב מחווה במרכז לתיאטרון בובות בחולון לשלוש נשים שקידמו ומקדמות את תחום תיאטרון הבובות החינוכי-טיפולי: יהודית יחזקאלי, חסידה פעיל ופרל הדרי, ועוד. מנכ"ל הפסטיבל הוא גיא תלם. על הניהול האמנותי דניאלה מיכאלי מפיקת הפסטיבל היא רונית רום.