השנים חולפות, אמנים קמים ונופלים, זוגות מתאהבים ונפרדים, אבל שיתוף הפעולה המוזיקלי של לירון לב ורבקה זוהר מחזיק מעמד. החיבור הזה, בין לירון לב שפרץ לתודעה בעונה השנייה של "כוכב נולד" לבין רבקה זהר הזמרת הוותיקה והאהובה, הוליד כבר שני אלבומים וקאבר אחד בלתי נשכח לסיה. בשבוע שעבר הם שיחררו שיר חדש, "עד שנתעורר", ובשבוע הבא הם יוצאים לסיבוב הופעות חדש - כשהמופע הראשון והחגיגי יתקיים ב-1.3 ברידינג 3 בתל אביב, ובו יתארחו אסתר רדא וסיוון טלמור.


"זה מופע חדש שמשלב בין החומרים החדשים שלי ושל רבקה לבין הקלאסיקות של רבקה בעיבודים חדשים ומפתיעים", מספר לב. "אני חושב שמי שיגיע מאוד יופתע לראות הרבה גרוב וקצב ושמחה על הבמה. האווירה צעירה ומאוד משפחתית, וזה מחלחל החוצה, אנשים שבאים למופע שלנו יוצאים משם כשהלב מתרחב, זה משהו שמעבר למוזיקה עושה טוב".

איך נוצר החיבור עם אסתר רדא וסיוון טלמור שמתארחות במופע?

"שתיהן חברות מאוד טובות שלי, שתיהן מכירות ואוהבות את המופע, וזו הייתה הזדמנות חגיגית לארח אותם ולשלב אותם בתוך מה שאנחנו עושים. הקטע עם אסתר מטריף, ואפילו תזכו לשמוע אותי ואת רבקה שרים באמהרית".

מה סוד ההצלחה של שיתוף הפעולה הממושך שלך עם רבקה?

"יש פער דורות, אבל אני חושב שכל העניין של רבקה זה שהיא חסרת גיל. היא טיפוס מאוד מיוחד, סוג של תופעה, גם הקול שלה וגם כל האנרגיה סביבה, שהיא מאוד 'רוחית'. אני חושב שהחיבור הזה מחזיק כי הוא פשוט טבעי. זה התחיל לפני 4 שנים כשניגשתי עליה אחרי הופעה, וזה קרה בלי חיבור של מפיקים, זה פישוט קרה מעצמו ובגלל זה זה גם עובד. אנחנו באמת נהנים ומפרים אחד את השניה ביצירה ובהופעות".

כמי שפרץ ב"כוכב נולד", מה אתה חושב על המועמדים בתוכניות ריאליטי השירה היום?

"אני לא מקנא בהם. אני רואה אותם ואני חושב שזה הרבה יותר קשה מפעם, כי הריאליטי עצמו עבר איזה שינוי. בתקופה שלי זה היה בתולי, היום כבר יש הרבה ציניות. הרבה פעמים הפוקוס הוא בכלל לא על המתמודדים, 90 אחוז מהתכנית מתעסקת בשופטים, והמועמדים צריכים להילחם על תשומת הלב. אני מעודד כל בנאדם לעשות, ואם העשייה שלך היא גם בריאליטי, זו עדיין דרך לגיטימית לפרוץ - עובדה שיש הרבה מאוד דוגמאות של אנשים שפרצו שם. לא התחלתי שם, עשיתי עוד הרבה מאוד דברים לפני 'כוכב נולד', אבל בסופו של דבר זה נותן דחיפה לקריירה אם מנצלים את זה נכון".