מילים: ברק פלדמן לחן: אסף אמדורסקי הפקה מוזיקלית: יובל שפריר וערן ויץ

לפני שנתיים הקהל הישראלי נסחף בפרץ נוסטלגיה חוצה גבולות לרגל האיחוד ההיסטורי של כוורת. הלהקה, שהיוותה השראה לדורות רבים של מוזיקאים ומאזינים ישראליים, התאחדה בפעם האחרונה על במת פארק הירקון באוגוסט 2013. כמעט שנתיים אחרי, ועשור שלם אחרי אלבום הסולו האחרון שלו, גידי גוב מכריז היום על אלבום הסולו השביעי שלו עם שיר חדש ראשון, "אם היינו".

השיר החדש הולחן על ידי אסף אמדורסקי למילותיו של ברק פלדמן, והוא מהווה טעימה ראשונה משלל שיתופי הפעולה שייכללו באלבום. בין הכותבים והמלחינים שתרמו לאלבום נכללים יוני רכטר, יהלי סובול, חמי רודנר, שאנן סטריט, שילה פרבר, איתי פרל ועומר קליין. גם שירי משוררים צפויים להיכלל באלבום, למילותיהם של נתן זך, נתן אלתרמן, חיים גורי, מירון ח. איזקסון ונוספים. על ההפקה המוזיקלית אמונים יובל שפריר וערן ויץ. 

קריירת הסולו של גידי גוב החלה עוד בשלהי שנות השבעים, במהלכה גוב ביצע כמה וכמה קלאסיקות מרגשות, מצחיקות ואהובות במיוחד. מהאלבום הראשון והנהדר שכלל את "בלעדייך", "זמר לספינה (שקיעה נוגה)" ו"בואי נישאר", דרך שנות השמונים עם "יש אי שם", "שטח ההפקר", "כלים שלובים", "שלל שרב" ו-"תנו לגדול בשקט", ושנות התשעים עם "נאחז באוויר", "אין עוד יום" ו-"אני שוב מתאהב". אלבום הסולו השישי והאחרון של גוב יצא בשנת 2005, וכלל את השיר שכתב והלחין עמיר בניון "מי תרצי", אך מאז הקול החם והמרגש של גוב נשמע רק לעיתים נדירות. השתיקה הזו עומדת להישבר בקרוב עם שירים חדשים שיצטרפו לרפרטואר המפואר של גידי גוב, וזו בהחלט סיבה משמחת לצפות לבאות. 

גידי גוב (צילום: אילן בשור, יחסי ציבור)
חיכינו לך גידי | צילום: אילן בשור, יחסי ציבור