השבוע, ב-25 ביוני, ימלאו שלוש שנים לחטיפתו של גלעד שליט בקרב ליד הישוב כרם שלום, במהלכו חדרה חוליית מחבלים במטרה לבצע פיגוע בשטח ישראל. במהלך הקרב נהרגו מפקד הטנק, סגן חנן ברק ז"ל, סמ"ר פבל סלוצקר ז"ל ורב"ט רועי אמיתי שנפצע קשה במתקפה, בעת שהגנו על הגבול.

שלוש שנים אחרי התקרית מפרסם ישי ברק (39), אחיו של סגן חנן ז"ל, את השיר "כמעט 21", אותו כתב על נפילת אחיו. השיר הולחן, עובד והופק מוסיקלית על ידי דני רובס, והוא מבוצע על ידי הזמר והשחקן גיא שגיא, בנה של הזמרת אופירה גלוסקא ("חורשת האקליפטוס", "שלווה") ובעצמו יוצא הלהקה הצבאית של המפח"ש ובוגר בית צבי 96'.

סגן חנן ברק ז"ל, יליד ערד, בן הזקונים למשפחת ברק, ידע כבר בבית הספר כי ימשיך בדומה לאביו את הרצף המשפחתי בחטיבת השריון. אחיו ישי היה מפקד טנק בשריון והאחות עטרה - מדריכה בשריון.

השיר "כמעט 21" עוקב אחר התמודדות המשפחה עם השכול. את ההשראה לכתיבת השיר שאב ישי מיד בתום השבעה לאחר ששב אל ביתו ונזכר בפעמים הרבות בהן נשאל מה היה גילו של חנן, והשיב "כמעט 21".

השיר מוקדש לכל האחים השכולים בישראל: "יש כאב אין אשמה והכל מעורבב / מחשבות זיכרונות ואח נאהב / מקומות וסמלים והבן האחד / שתמיד יהיה כמעט 21…".

בעז שרעבי שר "כשתבוא", שנכתב לרון ארד, למען החזרת גלעד שליט.