ביום שישי בהפסקת המסע של משפחות החטופים בדרך לירושלים, התייצבו מול המשפחות קרן פלס ושירי מימון, כשלצידן שירי יעקב, ששני אחיה ואביה נחטפו לעזה, ביחד הם ביצעו את שירה של קרן פלס "לחזור הביתה". הזמרת ושופטת "הכוכב הבא" (הערב, אחרי החדשות, קשת 12) סיפרה בריאיון לעודד בן עמי על הרגע בו הבינה שהיא חייבת לבצע את השיר ביחד עם שירי יעקב.

"שלחו לי את הביצוע שלה שרה לבד את 'לחזור הביתה', נתקפתי צמרמורת מאוד גדולה", סיפרה פלס והוסיפה, "התקשרתי לבמאי 'הכוכב הבא', יואב צפיר, ואמרתי לו שאנחנו צריכים להופיע איתה, להציף את הזעקה שלה. אנחנו שומעים המון אנשים שרים, אבל לא שמענו את הקול הזה, הקול האמיתי שזועק עכשיו את הזעקה הכי מדויקת שלנו כעם, וככה זה נוצר".

היא ממש זמרת.
"ממש. אתמול התכתבתי איתה ואמרתי לה שאני לא יודעת איך היא הצליחה להישאר כל כך מקצועית. גם לאומנים הכי מקצוענים ומיומנים במצבים כאלה רועד הקול , והיא הייתה כל כך מקצועית, זה מצב בלתי אפשרי לעמוד בו. אני מעריצה את כל המשפחות האלה ורק מחכה לראות תמונות של כולם חוזרים הביתה".

יש השראה בכלל בימים כאלה?
"אין השראה בתקופה הזו, אבל שירי מצאה את השיר שיצא לפני 15 שנים בביצוע של בועז מעודה, והיא מצאה את זה והוא הגיע אליה. הרגשתי את השיר נפתח בתוכי מחדש, היא מצאה אותו והחזירה אותו. אני מרגישה שעל רקע הצלילים נראה את האחים שלה חוזרים אליה".