אין תמונה
שמוליק קראוס עם ג'וזי כץ בימי "החלונות הגבוהים"

היום, 1 ביולי 2010, חל יום הולדתו ה-75 של שמואל (שמוליק) קראוס - זמר ויוצר מהחשובים והמשפיעים על המוזיקה הישראלית, שתרם קלאסיקות רבות לזמר העברי, לפופ ולרוק, הן בקריירת סולו והן במסגרת להקות והרכבים כמו "החלונות הגבוהים" (עם אריק איינשטיין וג'וזי כץ) ו"כף התקווה הטובה".

לרגל יום הולדתו של קראוס ערכה היום רשת ג' מצעד של 24 משיריו, בעריכת ערן ליטווין, במסגרתו דרגו גולשי mako את השיר האהוב עליהם מתוך רשימה בת 80 שירים.

למקום הראשון במצעד הגיע השיר "זמר נוגה", המוכר גם בשמו העממי "התשמע קולי", אותו הלחין שמוליק קראוס למילים של המשוררת רחל. השיר בוצע על ידי שלישיית "החלונות הגבוהים" באלבומה היחיד משנת 1967, שלישיה בה היה קראוס חבר יחד עם ג'וזי כץ ואריק איינשטיין.

גם "שיר ה-60" וגם "שיר השירים" בערוץ 24

כזכור, לפני כשנתיים נבחר "זמר נוגה" לשיר האהוב ביותר בישראל, במצעד מיוחד שנערך לרגל שנת ה-60 למדינה, אז זכה לביצוע מיוחד של ריטה. ואילו לפני שנה נבחר השיר ל"שיר השירים" של שמוליק קראוס במצעד שערך ערוץ 24.

אחריו ברשימה לפי סדר יורד מהמקום השני למקום ה-24: אחרי עשרים שנה, רואים רחוק רואים שקוף, איך הגלגל מסתובב, אינך יכולה, שוב (חזרת פתאום), זה קורה, יחזקאל, בלדה לעוזב קיבוץ, בית הערבה, בובה זהבה, ימי ראשית הקיץ, לוח וגיר, כל השבוע לך, ארץ ישראל, אהבה ראשונה, יום רודף יום, אלישבע מה נחמדת, איזו רוח טובה, איפה הם כל אבותינו, הו ארץ אהבתי, הורוסקופ, ילדה קטנה, מה איתי.

>> רוני אלטר בשני שירים מאלבומה החדש