בר רפאלי מככבת בקליפ של עברי לידר. מצד אחד – אין ברירה אלא לצפות. מצד שני – זה לא קרה כבר פעם? זה נשמע כמו משהו שממש הסעיר אותנו ב-2012. "נסיכה שלי", שמו של השיר, דווקא כן עדכני יחסית. "נסיכה" לא היה כינוי חיבה ב-2010 או השם הרשמי של כל הורה לילדיו בפייסבוק. זה נשמע כמו שם לפרודיה של דדי דדון על שיר של משה פרץ, אבל לא. זה שיר פופ עדין וחמוד עם משפטים עברי לידריים כמו "אין לי באמת חברות, או איזה סולם אהבות" שלידר שר ורפאלי, בקליפ מרובה קלוזאפים ודמעות, עושה לו ליפ-סינק.

אחד הדברים המשונים בשיר זה שלידר לא כתב אותו בעצמו, אלא מישהו בשם אורי בן ארי. הסיבה שזה מעניין היא שזה נשמע בדיוק כמו שיר של עברי לידר. שיר שהוא כבר כתב פעם ויכתוב בעתיד, במסגרת מה שמעריציו יכנו 'טביעת אצבע מוזיקלית' ואילו מבקריו יראו כעוד חוליה בלולאת הזמן שבה כולנו תקועים יחד איתו. המילים והלחן כל כך מתאימים לו שאי אפשר שלא לתהות איך התנהל המפגש הזה בין המבצע לשיר שנכתב במיוחד עבורו. ניתן לדמיין אותו כמו אדם שמביט בראי ותוהה מי זה הבחור החתיך הזה שמולו. ברור שעברי לידר יאהב את השיר הזה, אבל לא יהיה מעניין יותר אם עברי לידר ישיר שיר שלא נשמע כמו כל שיר פופ קל אחר שהוא אי פעם כתב? הרי מה שהפך את "בחום של תל אביב" לכל כך אדיר זה המפגש בין המילים של לידר לבין שרית חדד. אז אולי ששרית חדד תכתוב לו כבר שיר ונגמור עם זה?

ונחזור לבר רפאלי. למה דווקא היא? טכנית, זה בטח נתפר באיזו הפסקת צילומים ב"אקס פקטור". הוא שופט, היא מנחה, בטח קרה מה שקורה תמיד כששני אנשים עם סוכן מתיידדים. אבל מהותית – למה דווקא היא? הרי מדובר בדוגמנית והסלבריטאית המצליחה בישראל שמציצה אלינו מכל שלט חוצות ואתר רכילות אפשרי, היא כבר ממותגת כנסיכה, באמת היה צורך לציין את זה שוב? לתת עוד סטמפה לקביעה נעדרת שאר הרוח הזאת? ואנחנו מכירים אותה לפרטי פרטים, האם באמת נאמין לפרפורמנס שבמסגרתו היא מתייפחת כי עברי לידר זרק אותה? ויותר מזה - מאי 2018, הנסיכה האמיתית שלנו היא נטע ברזילי, בכל מקום עליו נזרוק אבן נפגע בייצוג מעניין של נשיות, למה להחזיר אותנו אחורה עם בחירה כל כך צפויה ומשעממת?

הכל ביחד מתאגד לתחושה משונה בזמן הצפייה בקליפ, קרינג'ית אפילו. קרינג': צמרמורת לא נעימה של מבוכה. המשחק של בר מוזר אבל זה בסדר, כולנו ראינו "פיק אפ". השיר מושר על ידי גבר, המילים הם בגוף ראשון נשי, אנחנו שומעים את הקול שלו ורואים את השפתיים שלה זזות, התוצאה הסופית היא לא איזו פלואידיות מגדרית מסקרנת, אלא סתם בלאגן לא ברור. נחמד שעברי לידר שר שיר מנקודת מבטה של אישה וגם נותן לה לעשות עם השפתיים, היה נחמד אם הוא היה שם לה בפה מילים קצת פחות גנריות שמרגישות, בשילוב הלחן, כאילו מישהו פתח קפסולת זמן שנשלחה לפני עשור וחצי לחלל.

A post shared by Ivri Lider (@ivrilider) on

עיקר המבוכה, כצפוי, היא ברגעי המגע ביניהם. לא בגלל שהוא גיי, עולם המשחק התגבר על משוכות גדולות מאלו, אלא כי זה מביא לשיא את הקו המלאכותי של הקליפ כולו לכדי הזרה ותחושת אי נוחות. מדובר בשני אנשים יפים שנוגעים זה בזה והתגובה המיידית של הצופה היא "אוקיי, אני חייב להפסיק לצפות בזה מיד". התוצאה הסופית כל כך סטרילית ומעוקרת מאופי, שאם בסוף יתברר שכל זה רק פרסומת לפוקס אף אחד לא באמת יתפלא.