בון ג'ובי בהופעה (צילום: Johannes Simon, GettyImages IL)
בון ג'ובי בדרך לבלומפילד? | צילום: Johannes Simon, GettyImages IL

לפני יומיים נרמז כאן שלהקת בון ג'ובי, אשר זכתה השבוע בפרס מיוחד בטקס פרסי MTV אירופה, צפוייה להופיע השנה בישראל. והנה הבוקר נודע כי ג'ון בון ג'ובי וחבריו אכן צפויים להגיע להופעה בישראל ב-27 באפריל, ככל הנראה באיצטדיון בלומפילד, במסגרת סיבוב הופעות אירופי חדש אליו יוצאת הלהקה השנה, אם ייסגרו כל הפרטים הקשורים להופעה ויאושר התאריך, כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

אלבומה האחרון של להקת בון ג'ובי "The Circle" יצא בשנה שעברה. רק לאחרונה פורסם כי היא עומדת להוציא אוסף חדש בשתי מהדורות, אשר יכלול את מיטב להיטיה. מהדורה רגילה עם 16 להיטים גדולים ומהדורה כפולה עם ארבעה שירים חדשים ומיטב השירים שאוהבים מעריצה הלהקה.

שלושה מפיקים ישראלים מנהלים מגעים עם הלהקה בימים אלה - שוקי וייס, מרסל אברהם וקובי סידי. נציגו של אברהם בישראל, עו"ד חגי שטרוויס וסידי אישרו לעיתון כי מתנהלים מגעים. משוקי וייס לא התקבל אישור לכך. המפיקים, ולצידם מפיקים נוספים, מנהלים ביניהם תחרות גם על הופעתו של ג'סטין ביבר בישראל ב-15 באפריל וכן על הופעתה היוקרתית של ברברה סטרייסנד, שמגעים עמה נמשכים כבר תקופה ארוכה וצפוייה להגיע ארצה בקיץ הקרוב, כך פורסם בעבר.

להקה מהמצליחות בעולם הרוק בכל הזמנים

אמטיוי אירופה, בון ג'ובי (צילום: Dave J Hogan, GettyImages IL)
בון ג'ובי בטקס פרסי אמ.טי.וי אירופה שנערך השבוע | צילום: Dave J Hogan, GettyImages IL

בון ג'ובי היא אחת מלהקות הרוק המצליחות בהיסטוריה של הז'אנר. הלהקה, שהוקמה ב-1983 בניו ג'רזי על ידי הסולן ג'ון בון ג'ובי על שמו היא קרויה, חברו הקלידן דיוויד בריאן (רשבאום) והגיטריסט ריצ'י סמבורה, פועלת קרוב ל-30 שנה וידעה עד כה שורה ארוכה של להיטים, אלבומים גדולים ומסעי הופעות בינלאומיים. בון ג'ובי נחשבת לאחת מלהקות האיצטדיונים הגדולות בעולם, להקה שיודעת לתת שואו רוקנ'רול גדול וסוחף.

בניגוד ללהקות דומות לה כמו מוטלי קרו ופויזן, שנחשבו ללהקות-על בארצות-הברית אבל נשארו אלמוניות כמעט בשאר העולם, זכו בון ג'ובי להכניס 11 להיטים לעשרת המקומות הראשונים בבריטניה. כמו כן בניגוד ללהקות אחרות שמרה בון ג'ובי על מרבית חברי ההרכב המקורי, שכולל גם את המתופף טיקו טורס ואת הבסיסט יו מקדונלד שאינו חבר רשמי בלהקה והחליף את הבסיסט המקורי אלק ג'ון סאץ'.

להקה של להיטים גדולים

האלבום הראשון של בון ג'ובי יצא ב-1984 בארה"ב, אולם להצלחתה הגדולה הגיעה באלבום השלישי "Slippery When Wet" שיצא ב-1986 והניב את צמד להיטי הענק "Livin' On A Prayer" ו"You Give Love A Bad Name" וגם עם "Wanted Dead or Alive". גם אלבומה הבא "ניו ג'רזי" (1988) זכה להצלחה עם השירים "Bad Medicine", "Blood on Blood", ו"Lay Your Hands on Me". באותן שנים שויכה בון ג'ובי לז'אנר הפופ-מטאל או ה"הייר מטאל", שנקרא כך בשל תסרוקות הפודל ותלתלי הפרמננט שהיו פריטי חובה בהופעתם של חברי הלהקה.

התדמית של הלהקה נחשבה אז לקלילה, והיא השתנתה כשבון ג'ובי תרם את השיר "Blaze Of Glory" לפסקול הסרט "יאנג גאנז 2" uבעיקר באלבומה הבא "Keep The Faith" שיצא ב-1992 וכלל את שיר הנושא הלהיטי וכן את הבלדות "Bed Of Rosses" ו"In These Arms".

הצלחות נוספות הגיעה בשנת 2000 באלבום "Crush" שכלל את להיט העל "It's My Life" ובהמשך באלבום "Cross Road" עם הלהיט "Always". בעשור האחרון שמרה בון ג'ובי על מעמדה כלהקת איצטדיונים מבוקשת והיא צפויה להגיע ארצה כשכוחה עוד במותניה.

>> טיילור סוויפט מכרה מיליון דיסקים בשבוע