על רקע ההסלמה הביטחונית החמורה והאירועים בארץ, סלבס ואמנים רבים מכל רחבי העולם, הביעו את עמדתם על המצב במדינה, והמדיות החברתיות הפכו למוקד הסברה עולמי - עבור שתי החזיתות.

מאז תחילת מבצע "שומר החומות" נוצרה ציפייה אצל אזרחי המדינה ולא מעט מובילי דעת קהל שטענו שתושבי ישראל בהווה ובעבר שמטפחים קריירות בינלאומיות מעבר לים, מוכרחים להביע תמיכה במדינה דרך חשבונות המדיה החברתיים שלהם ובכלל, ורבים יצאו נגד אלו שלא מיהרו לפרסם את תגובתם על הסיטואציה המורכבת וספגו ביקורת קשה.

בין האמנם והסלבס שזכו לביקורות רבות אפשר למצוא את גל גדות שהגיבה ממש לאחרונה על האירועים, וגם את ניר טבור, מי שמוכר לכולנו בעיקר בשם הבמה שלו - דניס לויד.

 

לויד (27), זמר ישראלי שזוכה להצלחה אדירה מעבר לים, הוציא את סינגל הבכורה שלו ב-2015 ומאז הקריירה שלו צברה תאוצה והוא הפך לאחד מהזמרים המוכרים והבולטים שמייצגים את המדינה מוזיקלית בזירה הבינלאומית. אלא שלמרות הכבוד והערצה להם הוא זוכה, גם הוא ספג בימים האחרונים ביקורת על כך שלא הגיב מיד למצב, ואתמול (שישי) הוא הגיב לראשונה על ההאשמות בתגובה לפוסט שעלה נגדו בעמוד הפייסבוק של "הצינור".

"אני מתנצל שלא העליתי סטורי על הטיל הראשון שירו, פשוט הייתי צריך לרדוף אחרי שלושה כלבים לממ"ד", כתב לויד בזעם. "כנראה ששלוש שנים בצבא, שבע שנים מיסים ואינספור ראיונות בכל רחבי העולם על ישראל לא מספיקים לכם. גם העובדה שצילמתי כמעט את כל הקליפים בישראל עם צוות ישראלי לא מספיקה". 

"וואלה, במיסים ששילמתי למדינה הייתי יכול להקים מערך הסברה שלא היה רואה אף מדינה ממטר", המשיך לויד. "אשמח לעזור - כי לא קיים דבר כזה. בנוסף, לא זכור לי שמוניתי לשר החוץ, ואם כן אז איפה ה-49,245 שקלים בחודש שלי? אני רוצה גם רטרו. אני מצרף לפה תמונה מ-2018 בשער הנגב כשהיו טילים ולא דחפו מטושים, נסענו לשדרות, הבאתי פיצות וניגנתי לחבר'ה המדהימים שגרים באזור - בלי תקשורת, בלי יח"צ ובלי כל הצהוב שאתם כל כך מתים עליו".