קובי אשרת חשף בכתבת שער ב"ידיעות אחרונות" את מחלת הכליות שאיתה הוא מתמודד, ובעקבותיה זקוק לדבריו בדחיפות להשתלת כליה. הבוקר הוא התראיין ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין ודיבר על מצבו הרפואי.

"אני מרגיש נפלא, מצויין, ממשיך לעבוד, הכל כרגיל ובבדיקה, אני פשוט, כדי להבהיר את העניין, אני מודה מאוד לכתבת של "ידיעות", אני החלטתי לעשות את הכתבה הזאת כי התחילה חרושת שמועות ואני לא רוצה שיחזור מקרה יונה אליאן חס וחלילה. יש לי מחלת כליות שהיא הייתה רדומה הרבה מאוד זמן ועכשיו היא התפרצה ובבדיקה שגרתית התגלה איזה סוג של גידול קטן באחת הכליות".

"מכיוון שאי אפשר לבדוק אם הוא ממאיר או לא אני אמור לעבור ניתוח של הסרת הכליה ואז אני אמור להיות מועמד להשתלת כליה נוספת, זאת הסיבה. תרומת כליה זה דבר לא פשוט, לוקח הרבה זמן עד שאתה מוצא את המועמד המתאים והחלטתי לעשות את זה כי ככל שתתקצר התקופה בין הניתוח של הסרת הכליה ועד השתלה חיי ייראו יותר טוב, בינתיים אני מרגיש מצויין, עושה ספורט, משחק טניס, ממשיך לעבוד ויש לי כוונה להמשיך לעשות את זה הלאה. אני לא בסכנת חיים".

זה סיפור לא פשוט, אתה ורעייתך נמצאים בתקופה קשה, גם היא סובלת ממחלת הסרטן.

"צריך לקחת את זה בפרופורציה, זה לא פשוט, לא נעים, אבל אני לא בסכנת חיים, פשוט זקוק להשתלת כליה. אני מודה גם לכתבת אריאלה איילון שעשתה כתבה מאוד אוהדת והכל בסדר גמור, צריך רק שיידעו להבהיר פעם אחת את המצב. אשתי גם תודה לאל בדרך, משתפרת, אנחנו גם שמה באופטימיות זהירה, אבל באופטימיות שהכל יהיה בסדר".

ביום ביום המחלה לא מפריעה?

"ממש לא, אני לפעמים חושב שלא מדובר עלי, אני מרגיש... אבל זה לא טעות וצריך לקחת את זה ולטפל בזה. היכולת הנפשית, אני ביררתי, נכנסתי לנושא הזה, היכולת הנפשית היא חלק מתהליך הריפוי, ואתה יודע לעמוד על זה ולראות את האמת, לא להסתיר כלום, כי האמת נמצאת, לטפל בזה כמה שיותר מהר ולקוות לטוב".