אין תמונה
אורח הכבוד. לי קוניץ

פסטיבל הג'אז של תל-אביב לשנת 2010 יתקיים בין ה-3 עד ה05 בפברואר בסינמטק תל-אביב ויציין את שנתו ה-21. הפסטיבל נחשב מזה שנים לאחד החשובים והאיכותיים בתחום הג'אז בישראל. על ניהולו האמנותי מופקדים ניצן קרמר וברק ויס.

האמן הבינלאומי המרכזי של הפסטיבל יהיה השנה לי קוניץ, מאחרוני ענקי הג'אז הפעילים כיום. קוניץ בן ה-82, הוא ממייסדי סגנון ה-Cool jazz. הוא חתום על עשרות אלבומים מוערכים ושיתופי פעולה עם ענקי ג'אז אחרים כמיילס דיוויס, קית' ג'ארט, צ'ט בייקר ופט מאת'יני. בהפקה מיוחדת לפסטיבל יחבור קוניץ להרכב כוכבים ישראלי בראשות הסקסופוניסט יובל כהן, לביצוע קלאסיקות מהתחום.

עדי רנרט מארח: ברי סחרוף, רונה קינן ומיקה קרני

ברי סחרוף הופעה מוש בן ארי 1 (צילום: רועי ברקוביץ')
עכשיו גם בפסטיבל הג'אז. ברי סחרוף | צילום: רועי ברקוביץ'

המופע הישראלי המרכזי השנה בפסטיבל יציג את הפקת המקור "פעמון", אותה ינהיג הפסנתרן, המלחין והמעבד המוזיקלי עדי רנרט, שהלחין מוזיקה מקורית לטקסטים ממקורות שונים, המשלבת בין מוזיקה ישראלית, מודרנית ומוזיקת עולם. רנרט יארח במופע כמה מהאומנים הבולטים במוזיקה הישראלית איתם שיתף פעולה במהלך הקריירה העשירה שלו, ובהם ברי סחרוף, רונה קינן ומיקה קרני.

הרכבים בינלאומיים נוספים שישתתפו בפסטיבל הם אלה של דון פרידמן, גארי סמוליאן, וורוניקה רודריגז, שתלווה בהרכב נגנים ישראלים, קהיל אל-זאבר, החוזר לפסטיבל לאחר הצלחה מסחררת בפסטיבל בשנת 2008, טוני פנצ'לה בדואט עם אורי ברכה, רביעיית "גאטבאקט" ועוד.

הפקות מקור ובכורות מיוחדות לפסטיבל

בנוסף יופיעו בימי הפסטיבל מבחר גדול של הרכבי ג'אז ישראלים, וותיקים וצעירים, במגוון סגנונות וטעמים, כולל הפקות מיוחדות עבור הפסטיבל שיעלו בו בבכורה, כגון: שלישיית עומרי מור, חמישיית שני מור, שישיית ארז בר-נוי ועוד.

כמו כן וכמדי שנה, ניתן יהיה ליהנות ללא תשלום מהופעות חיות של הרכבי ג'אז באכסדרת הסינמטק ומהפנינג ג'אז ברחבת הסינמטק ביום שישי בצהריים, עם תזמורת הג'אז של תל-אביב, חמישיית בנצי גדש, חמישיית מקונדו, חמישיית מאיר בן מיכאל, הרכב הסווינג swing the gitans jazz והרכבים ייצוגיים של תיכון א' לאומנויות.