אין ספק שהשנה האחרונה הייתה השנה המשמעותית ביותר בקריירה של עדן חסון. אחרי שזכה בתואר מלחין השנה בטקס פרסי אקו"ם, שחרר להיט אחרי להיט, לבדו או בעבודה יצירתית יחד עם אמנים אחרים, אתמול שחרר חסון את "מדליקה לי את הכל", בו הוא חובר שוב לסתיו בגר, מי שעבד איתו יחד על שני להיטיו "אין יותר מועדונים" ו-"סיבובים".

"את השיר החדש כתב והלחין סתיו בגר לבדו", מספר חסון בשיחה עם mako מוזיקה. "אני תמיד כותב ומלחין באופן עצמאי, אבל השיר הזה והשיר 'מה עבר עליי', הם היחידים שלא השתתפתי בכתיבה וההלחנה שלהם מתוך כל שאר השירים שלי".

אז מה קרה דווקא עם השיר הזה?
"השיר הזה פשוט היה טוב מדי כדי לא לקחת אותו. פגשתי את סתיו באולפן בזמן שעבדנו על 'סיבובים', והוא השמיע לי את השיר החדש. הקלטתי סקיצה ועפתי על השיר. הוא ישב במגירה בערך שנתיים והיה אמור ללכת לזמר אחר, אבל בסופו של דבר החזרתי אותו אליי".

ספר קצת על העבודה עם סתיו.
"אני וסתיו חברים יותר מאשר צמד שעובד כמפיק וזמר או כיוצרים. בכל פגישה שלנו אנחנו קודם כל יושבים ומדברים על החיים ומשתפים. אחרי זה, באווירה כיפית, אנחנו נכנסים למוד יצירה. אני מאוד מתחבר למה שסתיו עושה ויש לנו שפה משותפת. סתיו הוא אחד היוצרים המרעננים שיש לנו בארץ והוא הוכיח את זה בזכייה של ישראל באירוויזיון עם טוי".

עדן חסון (צילום: חדשות  12, חדשות 12)
"אני הולך לשחרר כמות גדולה של שירים בקרוב". עדן חסון | צילום: חדשות 12, חדשות 12

מלחין השנה של אקו"ם. חתיכת הישג הבאת השנה. איך זה מרגיש לקבל תו תקן כזה?
"אנשים טופחים לי על השכם אחרי עבודה נורא קשה וזו בהחלט ידיעה שעבודה קשה משתלמת. לזכות בשני פרסי אקו"ם בקריירה שהתחילה לפני בסך הכל ארבע שנים זה מטורף מבחינתי. מדובר בהישג מיוחד, ואני מקווה שגם בשנים הבאות אפתיע עם הישגים לא פחות מרשימים מאלו. אני מעריך ומוקיר על זה כל הזמן".

ועכשיו לפיל שבמטוס. מה עם איזו יציאה בחו"ל? זה מעניין אותך בכלל?
"ברגע שידגדג לי אעשה מהלך. אני כרגע יותר חושב להשקיע בקהל בארץ שהולך וגדל מדי יום ואני מרגיש שאנחנו מתפתחים ביחד וזה נורא משמח אותי. אני כמובן לא שולל קריירה בחו"ל, אבל החלום הכי גדול שלי זה משפחה וילדים, למרות שהייתי מסמן על זה וי מתישהו".

אז מה הלאה?חשבנו שנראה אותך מככב על במות חנוכה השנה.
"הלאה בעיקר שירים טובים, עשייה שלא נגמרת, ובמיוחד בחודשים הקרובים: אני הולך לשחרר כמות גדולה של שירים ולא בקצב שהרגלתי את הקהל. יש גם הופעות ענק שאנחנו עובדים עליהן תקופה ארוכה המשרד שלי ואני, וסיבוב הופעות בחו"ל, כולל ניו יורק, מיאמי ולוס אנג'לס. את הפסטיגל אני לא שולל מראש, כל דבר בעיתו שיגיע הזמן ובשמחה. קיבלנו לא מעט הצעות, וברגע שתהיה הצעה מספיק נכונה ותואמת אנחנו נלך על זה".