נובל ווג פרומו (צילום: Dominique Secher)
לא שמענו על ביאליק. נובל ווג | צילום: Dominique Secher

היוצר האייקוני ומעצב האופנה ז'אן שארל דה קאסטלבז'ק הוזמן ע"י בית העיר והמכון הצרפתי בישראל לפתוח ב- 28 ביוני את אירועי לילה לבן בתל-אביב-יפו. קאסטלבז'ק יגיע במסגרת סיבוב הופעות עולמי עם הלהקה הצרפתית "נובל ווג" במופע "The Dawn of Innocence"  - שילוב של מחזמר, אופרה, הופעת פופ רוק ותיאטרון.

המופע "The Dawn of Innocence" מציג סיפור הירואי על מלחמה בין אור לחושך, כאשר קאסטלבז'ק, בתפקיד האמן/השאמאן, גובר על החושך ומשכין שלום עולמי בעודו מצייר מלאכים ברחבי העיר. המופע הוא שיתוף פעולה בין "נובל ווג", שעל המוזיקה, לבין קאסטלבז'ק שיצר את קונספט המופע, ביים אותו ועיצב את הבמה ואת התלבושות.

נובל ווג פרומו (צילום: Dominique Secher)
ביאליק זה ההוא מ"קן לציפור"? נובל ווג | צילום: Dominique Secher

קאסטלבז'ק (יליד 1949) , הוא אמן, יוצר ומעצב אופנה משפיע. הוא מציג במוזיאונים ובגלריות ברחבי העולם ותצוגותיו מהוות אחד משיאי שבוע האופנה בפריז כשהן מושכות אליהן את בכירי עולם האופנה וכוכבי הפופ. נקודת המוצא של קאסטלבז'ק היא התרבות הקלאסית איתה הוא מתעמת ומשתעשע על ידי יצירת עירוב כאוטי ואבסורדי של דימויים יומיומיים, כמו למשל: הדפסי קוקה קולה, דמויות מצוירות, הדפסים של פוליטיקאים וסמלי קדושה. בין הכוכבים שלובשים את בגדיו: ליידי גאגא, ביונסה, קייטי פרי, בת' דיטו, מיה, דאפט פאנק ועוד.

"נובל ווג" (בצרפתית: גל חדש) הם קולקטיב מוזיקה צרפתי שהוקם על ידי מארק קולין ופועל משנת 2004. שירי הקולקטיב הם גרסאות כיסוי בסגנון בוסה נובה לשירי פאנק, פוסט-פאנק וניו וייב משנות השמונים. "נובל ווג" יצרו גרסאות חדשות לשירים של דפש מוד, הסמית'ס, הסקס פיסטולס, הדד קנדיז,  מינימל קומפקט ועוד.

קאסטלבז'ק ונובל ווג יופיעו בכיכר ביאליק ביום חמישי, 28.6.2012, בשעה 21:00 כחלק מאירועי לילה לבן של עיריית תל אביב – יפו ובמסגרת שנה של אופנה בבית העיר. לפני המופע תתקיים תצוגת אופנה של קולקציה בעיצובו של קאסטלבז'ק. האירוע ביוזמת בית העיר ועיריית תל-אביב-יפו, שגרירות צרפת והמכון הצרפתי בישראל ובתמיכת משרד החוץ.

נובל ווג פרומו (צילום: Dominique Secher)
קן לציפור וכן לסוס. נובל ווג | צילום: Dominique Secher