מסיבת העיתונאים שכינס הערב פול סיימון בתל אביב נקטעה לפני שהמוזיקאי האהוב הספיק לענות לשאלה האחרונה שהופנתה אליו. השאלה היתה - האם פול סיימון מתכוון להיפגש עם בני משפחת החייל החטוף גלעד שליט. מנהליו של סיימון קטעו את האירוע לפני שהכוכב הספיק לענות. יש לציין כי לפני שהחל מפגש העיתונאים הוזהרו הכתבים שלא להתקיל את סיימון בשאלות פוליטיות.

קודם לכן ענה סיימון על שאלות שונות:

-מדוע השהות שלך בישראל כה קצרה?
"אני באמת מצטער על זה, כי מזג האויר פה חם ונעים. אני פשוט חייב להמשיך מכאן לצילומי סרט תיעודי בדרום אפריקה על האלבום שלי 'גרייסלנד', שחוגג בימים אלה 25 שנה".

פול סיימון נחת (צילום: יוסי צבקר)
"לא זכרתי שחנוכה". פול סיימון בישראל | צילום: יוסי צבקר

-איך אתה מצליח לשמור על קולך לאורך שנים, עד גיל 70?
"הפסקתי לשתות אלכוהול, מעולם לא עישנתי והפסקתי לצרוך מוצרי חלב משום שהם פוגעים בקול. אני ישן עשר שעות בלילה כדי לשמור על הקול, מה שהופך את החיים שלי בסיבוב ההופעות למשעממים משום שאני לא יוצא לבלות אחרי הופעות ומיד נוסע לישון בבית המלון. אני אסיר תודה על כך שהקול שלי נשאר טוב, כי אני מאוד אוהב לשיר, וגם בגלל שאני רואה שארט גרפונקל לא יכול לשיר כבר שנה וחצי בגלל בעיות במיתרי הקול".

-איך היהדות משפיעה על חיי היום יום שלך?
"אני לא מרגיש שאני חלק מהיהדות, אני פול סיימון, אדם אינדיבידואלי. אבל בכל מקום שאני הולך אליו מתייגים אותי כיהודי. למשל, פעם מישהו אמר לי 'חנוכה שמח' ואפילו לא ידעתי שעכשיו חנוכה. אני לא חושב שהיהדות משפיעה לי על חיי היום יום".

-בוב דילן הופיע כאן לפני כחודש ולא תקשר עם הקהל, מה יהיה אצלך?
"אני לא מתכוון להתנהג בישראל אחרת מאשר בכל מופע אחר. אני מציג את הלהקה שלי, אבל לא מדבר הרבה בהופעה, אבל מתקשר דרך המוזיקה".

פול סיימון נחת (צילום: יוסי צבקר)
מחר ברמת גן. פול סיימון בישראל | צילום: יוסי צבקר

-בראיון ישן אמרת שיש יריבות מקצועית בינך לבין דילן. היית אמור להקליט איתו שירים לאלבומך האחרון?
"אני לא זוכר שאמרתי כזה דבר. אנחנו חברים כבר ארבעים שנה ויש בינינו הערכה מקצועית גדולה. השמועות על הקלטה עם דילן הגיעו כנראה לכל מקום. רציתי שיקליט איתי את שיר הנושא של האלבום, אבל דילן היה בסיבוב הופעות במזרח אירופה, היה לי 'דד-ליין' להקלטות בניו יורק וזה פשוט לא הסתדר".

-בעבר שיחקת בסרט "הרומן שלי עם אנני" של וודי אלן, האם תשחק בסרטים נוספים?
"בשלב הזה של חיי לא נראה לי שארצה לעשות את זה שוב".

-השתתפת בעבר בתוכנית ההומור "סאטרדיי נייט לייב", למה אתה לא מצחיק גם על הבמה?
"רבים מהשירים שלי כוללים הומור ולפעמים הם אפילו משעשעים. אני מקווה שמי שמתחבר לסוג ההומור שלי מבין שאני גם צוחק איתו על הבמה".

פול סיימון נחת בישראל

פול סיימון, מהאמנים החשובים והטובים בעשורים האחרונים בעולם, נחת היום בשעות הצהרים המאוחרות בנמל התעופה בן גוריון במטוס פרטי שכור, לקראת הופעתו מחר (חמישי, 21 ביולי) באיצטדיון רמת גן, שם הוא צפוי לשמח כ-20 אלף ממעריציו המקומיים.

סיימון חייך לצלמים, הניף את ידו, שאצבעותיה מצטיינות בציפורניים ארוכות - היד עמה הוא פורט על הגיטרה - ואמר: "היי, טוב להיות כאן!". משם מיהר לבית המלון המצפה לו על חוף הים בתל אביב.

סיימון יופיע מחר בליווי 8 נגנים. בהופעה הוא צפוי לבצע ממיטב להיטיו לאורך השנים, מקריירת הסולו וכן להיטים מהצמד "סיימון וגרפונקל". בנוסף ישיר סיימון שירים נבחרים מאלבומו החדש "So Beautiful or So What", שיצא לאחרונה.

אחת הסוגיות המעניינות שעלו בראיון שהעניק פול סיימון לחדשות ערוץ 2 היתה שאלת כמות הלהיטים אותם יבחר לבצע במופע, וסיימון אמר: "אני בא כדי לבדר. אם אראה שהקהל רוצה יותר להיטים זה מה שאתן לו, אני לא בא לכפות את דעתי"

הקופות ייפתחו באיצטדיון רמת גן כבר בשעה 12:00 בצהרים. השערים ייפתחו בשעה 18:30. תחילת המופע של פול סיימון ב-20:30._OBJ

>> אדל מועמדת לפרס ה"מרקורי" הבריטי על "21"