יאיר זיו מוציא השבוע את אלבום הבכורה שלו "זמן", ולצדו מוציא כעת את הסינגל השלישי מתוכו "אל תתייאש". שני השירים הראשונים שהוציא זיו "ברחובות פריז" ו"ואחרי שהכל ייגמר" הפכו ללהיטי השמעות בתחנות הרדיו. הראשון היה משך ארבעה שבועות השיר המושמע ביותר בישראל והגיע למקום הראשון במצעדי הרדיו החשובים. הקליפ, שצולם בחלקו בפריז, שודר רבות בערוץ 24. שני השירים הודמעו יחד למעלה מ-1500 פעמים והפכו את זיו לאמן המושמע ביותר בארץ בשנת 2009.

יאיר זיו התחיל את דרכו המקצועית כזמר וגיטריסט בלהקה צבאית. לאחר הצבא הקים ביחד עם רוני הוד את להקת הכיסוי U2 BOOTLEG , שזכתה לתשומת לב בעיקר הודות לחיקוי של זיו את קולו והופעתו של בונו, סולן U2 המקורית. לאחר מכן הקליט יו את "בואי", הלהיט הראשון של הפרוייקט של עידן רייכל. זיו השתתף בכמה הופעות מרכזיות של הפרויקט, ולאחר מכן התחיל לעבוד על אלבום הבכורה שלו, במשך שלוש השנים הבאות. את מרבית שירי האלבום כתב והלחין זיו ובחלקם נעזר בכותב ארז ברזוליק ובמעבד שמוליק נויפלד, שגם עיבד והפיק את האלבום מוזיקלית יחד עם זיו.

"גם כשאני שר שיר רומנטי וקליל מופיעה דמות אבי שנפטר"

יאיר זיו (צילום: יח"צ)
"האלבום מוקדש כולו לאבי, שהלך לעולמו כשהייתי בן 20". יאיר זיו | צילום: יח"צ

"כדי להוציא את האלבום הזה, הייתי צריך לעבור תהליך אישי, עמוק ומשמעותי עבורי", אומר זיו. "לאורך תהליך זה, שנמשך תקופה ארוכה, הבשלתי ומצאתי בעצם את עצמי. האלבום הזה כולו מוקדש לאבי שהלך לעולמו כשהייתי בן 20. בנקודה הזו בדיוק השתנו חיי, אם לטובה ואם לרעה. השקפות עולם התנפצו, דרכים ישרות ויציבות הפכו פתאום ללא ברורות ומטושטשות, ונעשיתי אדם חרד יותר, ומן הצד השני בוגר ומודע יותר.

"הרבה מזה נשפך ישירות אל תוך הטקסטים, ואם לא לטקסטים, אז לצורת ההגשה בשירה שלי. גם כששרתי שיר רומנטי וקליט, כשעצמתי את עיניי, ברוב הפעמים הופיעה דמותו של אבי. מעבר לטקסטים- אופן כתיבת השירים, ההשפעות הבינלאומיות, והחיפוש אחרי הסאונד הייחודי לתקליט, כל אלה הרכיבו אלבום קונספט עם כל הדברים שהכי חשובים לי במוסיקה. כך שגם אם האלבום הזה היה נשאר אצלי במגירה, הייתי הולך לישון בשקט".

יאיר זיו ישיק את האלבום בהופעה חגיגית שתתקיים בצוותא תל-אביב ב-17.5.

לפני כן יופיע ב"ביט" בחיפה (19/4) ולאחר מכן ב"ברקה" בבאר שבע (1/6) וב"תמונע" בתל-אביב (18.6).