גראמי, כריס בראון (צילום: Gettyimages IL, getty images)
יגיע? כריס בראון | צילום: Gettyimages IL, getty images

האם הזמר והראפר כריס בראון יגיע להופעה בישראל בעוד שנה? את האופציה הזאת בודק בימים אלה מפיק ישראלי בכיר, שמנהל מגעים עם המפיקים של בראון. ובמקביל "ממשש את השטח" כאן בארץ.

האפשרות שנבדקת להביא את כריס בראון להופעה אחת בישראל, שתתקיים בחודשים נובמבר-דצמבר 2015. בראון יהיה אז בסיבוב הופעות באירופה, שיכלול מדינות כמו שבדיה, בריטניה ופורטוגל, אחרי שיסיים סיבוב ענק באמריקה במהלך השנה הקרובה. אבל התאריך להופעה בארץ, אם תקרה, עוד רחוק מלהיות סגור.

כיוון שמדובר בימי חורף, האופציה היחידה בישראל כיום היא לקיים את המופע בהיכל נוקיה בתל אביב. כריס בראון נחשב לכוכב גדול באמריקה, ועלות שכרו על הופעה בישראל היא כמיליון וחצי דולר, כמו ליידי גאגא. על מנת לכסות את העלויות יצטרך להתקיים בנוקיה בפורמט של 360 מעלות (כמו ההופעות של משה פרץ ו"מותק של פסטיבל"), מה שיאפשר הכנסת כ-11 אלף איש ולא 7,500 כמו במופעים ה"רגילים" בנוקיה.

מחירי הכרטיסים הזולים למופע כזה, יצטרכו להיות כ-400 ש"ח, ובהפקה יצטרכו למצוא כאלפיים רוכשי כרטיסי וי.איי.פי ו/או "גולדן רינג", שיישבו במקומות הטובים ביותר באולם, וישלמו כ-1,200-1,500 ש"ח לכרטיס, כדי לממן את המופע. האם זה יקרה? נדע בחודשים הקרובים.

אלבום חדש, מופע חדש, אדם חדש?

כריס בראון, זוכה פרסי ה"גראמי", הוציא בספטמבר האחרון את האלבום "X", שכלל להיטים כמו "New Flane" ו-"Loyal". הוא סגור כאמור להופעות בארצות הברית וקנדה, מחודש דצמבר הקרוב ועד למרץ 2015. קהל המעריצים של בראון נחשב לאחד המסורים והאגרסיביים ביותר. יש לו 38 מיליון עוקבים בפייסבוק, 13.6 מיליון בטוויטר ו-4.7 מיליון באינסטגרם. למרות שהודה בהכאת ריהאנה, מרבית המעריצים שלו הן מעריצות נשים. המנהל של בראון, מייק ג'י, העריך בשיחה עם "בילבורד", שאחוז הנשים בקרב המעריצים הוא 65 אחוז, כשרבות מהן הן נערות - 21 אחוזים מהעוקבים אחריו בפייסבוק הם בני 13 עד 17.

הלהיט הגדול האחרון של בראון, "Loyal", הגיע למקום התשיעי במצעד האמריקני ורשם 1.1 מיליון הורדות בתשלום מסך 41.3 מיליון ההורדות של בראון כאחד האמנים המובילים בתחום. הרזומה של בראון כולל שני שירים שהגיעו למקום הראשון באמריקה, 13 בעשרת הגדולים, ארבעה מקומות ראשונים במצעד ההיפ הופ-אר אנד בי ו-30 שירים בטופ 10 של אותו מצעד. שני אלבומים של בראון הגיעו למקום הראשון במכירות באמריקה, ובסך הכל נמכרו אלבומיו עד כה ב-6.1 מיליון עותקים, נכון לספטמבר 2014.

בראון יצא השנה מהכלא, ועדיין נמצא בערכאות משפטיות בשלל פרשיות בהן הוא מסובך. הוא התראיין לאחרונה והאשים את הכדורים הפסיכיאטרים ותרופות אחרות שנטל במצבו הנפשי, שהוביל אותו לאלימות כלפי זוגתו לשעבר ריהאנה ואנשים אחרים. בראיון שנתן עם יציאתו מהכלא טען שלמד את הלקח: "היה לי זמן להתמקד במה שחשוב - לחשוב על מה שנכון ומה שלא נכון בחיים". בצר לו, בראון שותף גם לשיר החדש של ניקי מינאז', "Only", שזכה לקליפ ה"נאצי" שחולל סערה.