בית המשפט גזר אתמול על הזמר קובי פרץ שנתיים מאסר וקנס כספי (175 אלף שקלים), ותעשיית המוזיקה המזרחית רועשת. רוב האמנים מדברים על פסק הדין, אך מפחדים להתראיין שלא בעילום שם. קיימים מעט מאוד אומנים אמיצים, שבראשם אייל גולן, שמוכנים לשלוח מסר פומבי של תמיכה בקובי פרץ. "אני מאחל לקובי בהצלחה וליבי איתו", מספר זמר מפורסם מאוד.

למה אתה לא מוכן להחשף?

"מה אני צריך שמס הכנסה יפנו אלי? תראה מה עשו לקובי, אני לא מתעסק איתם".

אמן מפורסם אחר, סיפר ש"קובי אחלה וחבר", אבל  דקה אחרי התקשר איש יחסי הציבור שלו בזעם "הסיפור של פרץ נושא רגיש ומלחיץ את האמן שלי".

אתה יכול להגיד לי ממה אתם מפחדים?

"לא מפחדים מאף אחד והזמר שלי מכבד את קובי וגם אני מיודד איתו ומאחל לו כל טוב ולא מעוניין להמשיך בשיחה".

מכל האמנים המפורסמים ואמרגניהם, היחידים ששמרו על אצילות ואיחלו לקובי פרץ טוב הם אייל גולן ובני פרץ: "אנחנו מחזקים את קובי ואת משפחתו בחיבוק גדול ומאחלים לו רק טוב". ליאור פרחי, זמר וחברו של קובי פרץ, אמר: "מקווה שענבל תהיה חזקה בשביל קובי, ואני חושב שתוך כמה שנים קובי יחזור בגדול".

אתה חושב שהעונש מוצדק?

"לא נכנסתי לעובי הקורה, אבל זה היה ברור שיש כאן מהלך של הפרקליטות למען יראו ויראו. כשמדובר במוביל דעת קהל זה היה ברור שזה מה שיהיה".

הרבה אמנים הגיבו בעילום שם, אתה יודע להגיד לי למה?

"כנראה שהם לא רוצים להראות שהם נגד החוק כשהם מצודדים בו, אבל אנחנו בני אדם ויש לנו זכות להגיד מה שעל ליבנו וזה לא אומר שאנחנו לא מכבדים את שלטון החוק. כשמדובר בחבר או עמית למקצוע אני חושב שכן צריך לדבר ולחזק את קובי וחבל שהזמרים לא נמצאים שם בשבילו".

מי שהפתיע בתמיכה בקובי פרץ הוא הזמר גלעד מסמי שכתב לפרץ את הלהיט שהעלה אותו לכותרות לראשונה, "בלבלי אותו", ונמצא כרגע בנתק ממנו: "אני לא מאחל את זה לאף בן אדם, ומקווה שיהיה לו נס. תראה, אני לא חבר שלו היום, אבל כבן אדם לא מגיע לו".

אתה חושב שהמאסר מוצדק?

"ממש לא. מערכת המשפט והאנשים בה שוכחים שמדובר קודם בבן אדם בעל משפחה ואחרי זה בזמר".

הרבה זמרים שהם חברים של קובי לא הסכימו להחשף בכתבה, למה אתה חושב שהם עשו זאת?

"כי הם לא חברים של קובי פרץ, חברים נמדדים בשעת צרה".