מילים: דן מיניסטר לחן: יוני רכטר צילום ביתי: עוזי נבון

"כי כשהמלאכים בוכים בעולם אחר, אז בעולם הזה עצוב לנו יותר". הקלאסיקה הזו שביצע אריק איינשטיין קיבלה משמעות חדשה וכואבת ב-26.11.13, כשהזמר שגידל על קולו ויצירתו דורות של ישראלים, הלך לעולמו. מחר נציין שנתיים למותו, ונדמה שההלם הראשוני עדיין לא שכך לחלוטין והצער עוד רב. השירים שהיו לפסקול יושמעו אף יותר מבדרך כלל, ושוב נשמע עוד סיפורים על האיש, המוזיקאי, התה והלימון והספרים הישנים. הגעגועים יחזרו במלוא כוחם.

אך יש גם דרכים חדשות להיזכר ולהחיות את יצירתו של אריק איינשטיין. כבר תקופה שעוזי נבון, המוזיקאי שממשיך לחיות בבועת סיקסטיז יפיפיה גם במאה ה-21, מחייה את שיריו של איינשטיין במופע חדש. במהלך השנים האחרונות, עוזי נבון שומר באדיקות על דמותו כפליט שנות ה-60 הישראליות - ביצירתו, בכתיבתו, בדיבורו ובמלבושו. כך שזה רק טבעי שהביצועים שלו לשירים הגדולים של איינשטיין, מאותה תקופה ובכלל, מרגישים ממש כאילו נלקחו מאותה תקופה זוהרת בה חבורת לול עוד היתה צעירה ופרצה דרכים חדשות במוזיקה הישראלית. הביצוע שלו ל"דמעות של מלאכים" מוכיח זאת, בקליפ שקשה שלא לחשוד שבאמת נשמר בארכיון 50 שנה. 

אין תמונה
עוזי נבון ומכרים. 1965 או 2015?

עוד ב-mako מוזיקה:

"דמעות של מלאכים" אמנם מוכר בביצוע המקורי של להקת 14 אוקטבות, אולם הביצוע של איינשטיין לשיר נחקק גם הוא בלבבות רבים. ככה זה כשאתה רק צריך את התו הנכון שיפרוץ את הסכר וישחרר את הדמעות. גם הוא ייכלל במופע שייסכם את "יום אריק איינשטיין" באוזןבר תל אביב שייערך מחר (יום ה' 26.11) החל מ-16:00. הוא ייכלול הקרנות סרטים, הרצאות, מבצעים על אלבומיו ואפילו דוכן עם האוכל והשתייה האהובים עליו (מסעדת כתר המזרח שמופיעה על עטיפת "יושב על הגדר"), ולבסוף גם המופע של עוזי נבון ומכרים עם שיריו ב-21:00.