אחרי שורת הסינגלים שלו בסוף השנה שעברה, רן דנקר פותח את 2021 עם השיר הכי מסקרן (ומעולה) שלו עד עכשיו. הסינגל החדש נכתב על ידי רן, ירדן (ג'ורדי) פלג ורון ביטון במהלך מפגש יוצא דופן של שלושתם שהתקיים בליל חורף סוער באולפנו של ג'ורדי בצפון הארץ. 

"זה קרה מיד אחרי הפסטיגל האחרון. הרגשתי שינוי, רציתי שינוי והבנתי שאני רוצה למצוא את הכיוון המוזיקלי שלי לשנת 2021", מספר לנו דנקר בראיון מיוחד ל-mako. "הכי חשוב היה לי לשקף את הטוב שאני מרגיש ונמצא בו, והמקום השלם והנינוח אליו הגעתי ברמה האישית. בסוף, אין כמו שיחת גברים טובה לשחרר תחושות, משם זרמנו לכתיבה, ובסוף הלילה היה לנו את זה. אם להגיד את האמת - פשוט הפכנו את השיחה לשיר".

החיבור לג'ורדי ורון ביטון הוא חתיכת הפתעה. איך היה?
"עם ג'ורדי רציתי לשתף פעולה כבר הרבה זמן, והייתה לי תחושת בטן שייצא לנו משהו טוב מהמפגש הכביכול לא צפוי הזה. אני מת על ההפקות שלו ועל הסאונד שלו, ובגדול הבנאדם גאון. זה טירוף להיות איתו באולפן. גם אחרי רון עקבתי די הרבה שנים, והוא הביא את השפיץ בכתיבה. הבן אדם הזה באמת עם מוח לא מפה.

נסעתי לחיפה לאולפן של ג'ורדי וכל הדרך שאלתי את עצמי: 'מה יצא פה היום?, 'האם תהיה כימיה?', ואחרי קפה קצר נכנסו לאולפן ולא יצאנו ממנו 10 שעות חוץ מהפסקת אוכל של חמש דקות. לדעתי לא השתנתי אפילו. היה ברור כבר מההתחלה שאנחנו מחפשים קריצה ומחפשים צבע אחר שקיים בי ופחות בא לידי ביטוי. התחלנו לזרוק משפטים לאוויר, וכמובן שהתקופה המשוגעת לא נשארה מחוץ לחדר וזה הפך ל'בית משוגעים'".

עוד לפני שנפגשת איתם, איך באמת עברה עלייך השנה אחרונה?
"התקופה הזאת הביאה איתה את רוח המשפחה. איתי בן זוגי ואני מגדלים שתי בנות בהורות משותפת, וזכינו להיות איתן ואחד עם השני יותר מכל תקופה אחרת. זה עשה לנו טוב, חיזק לנו את הבית, וכמובן שגם התחתנו!".

מה עוד קורה איתך בימים אלה?
"בימים אלה אני בסיבוב הופעות מתמשך של הופעות בתים אינטימיות שאני עושה כבר כמעט שנה. אני יוצא עם גיטרה ועוד גיטריסט ואנחנו חורשים את הארץ. אני על מלא מוזיקה חדשה ולקחתי את הזמן הזה ליצירה בצורה קדחתנית.

אני מחכה בטירוף לחזור לבמות ומשתוקק לפגוש את הקהל, משתוקק לרקוד איתם, ומתגעגע ללהקה שלי כל כך. במקביל אני רוצה לדעת שלא משאירים פצועים מאחור ודואגים לעולם התרבות וגם לאנשים שהפכו לצללים. אני מדבר כמובן על כל אלה שלא בפרונט, ובשבילי הם הגיבורים של התקופה הזאת ואנחנו נדרשים להיות שם עבורם בראש ובראשונה".

עולם התרבות עושה סימנים של פתיחה, אפשר כבר לדבר על תכניות לעתיד?
"בקרוב יוצא סרט חדש שאני משחק בו את התפקיד הראשי לצד אביגיל הררי, זו קומדיה של טליה לביא. אני מצפה לזה ממש, וכמובן שהכל תלוי בפתיחת היקום. בינתיים  יצרתי המון מוזיקה חדשה שאני מת לחלוק עם העולם".

בית משוגעים // מילים

מי אתה ומה אתה אוהב?
וכמה מחשבות תגיד על מי אתה חושב?
ואיך ת'לא מזמין לחתונה?
תגיד היה שם רב או שזה סתם היה שכונה?

תנו לי לענות תנו לי להסביר
איך אני אוהב ת'קטסטרופה של העיר
תנו לי ליהנות תנו לי להזיז 
לפתוח את הכל כמו שמפניה בפריז

בא לי בלילות
לרקוד עם כוכבים 
לזרוק את הבגדים
לא לחשוב אם מסתכלים

ובא לי בזריחות
לחגוג את החיים
לברוח לפעמים
כי גם ככה פה זה בית משוגעים

מתי אתה החלטת לצאת? 
תגיד זה לא אתה זה שהיה אז עם נינט? 
מתי תביא לנו טלנובלה?
וואלה החיים שלך זה סרט באמת

תנו לי לענות תנו לי להסביר
וואלה יש מצב הייתי אז עם חצי עיר
תנו לי ליהנות תנו לי להזיז 
לפתוח את הכל כמו שמפניה בפריז

חזרתי מניו יורק
אחרי כמה שנים 
מזוודה אחת
לדירת שני חדרים
ביפו על הגג
כתבתי לי שירים
לא היה לאן לברוח
רציתי רק לחזור ישר 
לבית משוגעים

מילים ולחן: ירדן פלג, רון ביטון ורן דנקר | בימוי: עומר טובי | הקליפ צולם במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט בת"א