"במבט לאחור אני חושב ש'כוכב נולד' הייתה עבורי במה ענקית. הוצאתי מהחשיפה הזו את המיטב, וכשאני בוחן את הדרך שעשיתי במהלך התוכנית אני שלם איתה לחלוטין", טוען פיינליסט העונה השישית לי (ליבי) בירן, המוציא היום לרדיו סינגל בכורה בשם "האמת שלך". השיר ייכלל הן באלבומו הראשון של ליבי, הנמצא בשלבי הקלטות מתקדמים, והן בפסקול סדרת הנעורים החדשה "תיכון השיר שלנו" מבית "טדי הפקות" שתועלה בקרוב ב YES.

בעוד זוכה העונה השישית ישראל בר-און מככב על במת פסטיבל שירי הילדים, ומקליט אלבום בכורה בהפקה מוזיקלית של יוני בלוך, נדמה היה שליבי, שהסתפק כזכור במקום השני, קצת נעלם. הוא מצידו טוען שלא הפסיק לרגע לעשות מוזיקה, גם אם הפעם האחרונה בה עלה שמו לכותרות הייתה כשהחליט להיפרד ממשרד "טדי הפקות" של טמירה ירדני, מפיקת "כוכב נולד", שניהל אותו.

"אני איש של עשייה", אומר ליבי, "יום אחרי גמר 'כוכב נולד' כבר התייצבתי באולפן ההקלטות להתחיל לעבוד. האלבום שלי יהיה תוצר שיתוף פעולה עם הצמד 'Wave 26', גיא ארז ו-'Rebbeche'. יש להם אולפן הקלטות מקומי ואולפן בלוס אנג'לס, וכל העבודה נעשתה על הקו, בשיתוף נגנים מחו"ל שהם מכירים וגייסו לפרויקט. זה היה תהליך מאתגר וכיפי שלמדתי ממנו המון. לא אתחייב עדיין על מועד יציאת האלבום, אבל מקווה שזה יקרה עד האביב".

אין תמונה
"ההגדרה הסגנונית היחידה שלי היא השם שלי, כמו מדונה". ליבי

-ליבי היוצר ישמע שונה מגרסאות הכיסוי המזוהות איתך מ"כוכב נולד"?
"מבחינתי, אני תמיד ליבי. ההגדרה הסגנונית היחידה שאני מקבל על עצמי היא השם שלי. כמוזיקאי תמיד ארצה להיות חופשי לבחור מה הכי מתאים לי בזמן נתון. לא שאני משווה חלילה, אבל מדונה מתנהלת ככה מתחילת הקריירה שלה. היא לא פופ, לא רוק, לא דאנס. היא פשוט מדונה. ההבדל היחיד בין מה שעשיתי ב'כוכב נולד' ובין מה שישמעו באלבום שלי, הוא שכיוצר אני מבטא גם אמירה אישית' בעוד כמבצע אני מבטא רק יכולות שירה. הרי גם ב'כוכב נולד' אמרו עלי שאני לוקח שירים של אחרים והופך אותם לשלי וזו הייתה מחמאה גדולה, אבל להיכנס מרצוני למסגרת רק כדי שיהיה נוח להגדיר אותי יחטא לאמת. לא עדיף פשוט לשמוע את השירים שלי"?

"האמת שלך" דווקא נשמע בדיוק כמו ליבי הזכור לטוב מהקאבר המפורסם ל"סיוון" של יגאל בשן, כלומר רוק גיטרות קליט, שנטוע עמוק בהוויה הבריטית ורק במקרה הזמר שר בעברית, גר בכפר סבא ומשרת בצבא. כך או אחרת, קשה לדמיין מצב בו השיר לא יהפוך ללהיט השמעות מסיבי בשבועות הקרובים.

"יואב צפיר פנה אלי בהצעה לכתוב את שיר הנושא לסדרה 'תיכון השיר שלנו'", משחזר ליבי, "הוא הראה לי כמה פרקים שכבר צולמו, שיהיה לי מושג על האווירה והדמויות, וקלטתי שזה מתאים בול לשיר שכבר היה לי מהמוכן ונכתב במשותף עם חבר טוב בשם לירן פרידמן. היינו צריכים לעשות כמה שינויים קטנים, אבל יואב התלהב משמיעה ראשונה והודיע שהם לוקחים את זה".

-אז נפרדת מ"טדי הפקות" ברוח טובה?
"הכי טובה. אני וטמירה ירדני נפרדנו בחיבוק, ואני בטוח שנשמור על קשר כי היא הפכה גם לחברה. אני אדם מאד עצמאי, טמירה אדם מאד רגיש, והיא הבינה שמה שמתאים לאחרים לא בהכרח יהיה נכון לי. יש לה לב, יש לה נשמה, ואנשים שוכחים שהיא עצמה החלה את דרכה כזמרת ונשארה לה הראייה של האמן. אין ספק שאני חייב לה המון".

-גם ישראל בר-און מסיים להקליט אלבום בכורה. רוב הסיכויים שתצאו כמעט במקביל.
"לי אין בעיה עם זה. אני אוהב את ישראל, אוהב את השירים שלו, מאחל לו המון הצלחה. בחזרות של 'כוכב נולד' היינו יושבים שעות מאחורי הקלעים ומנגנים האחד לשני שירים שלנו. דווקא יהיה מגניב אם בסוף נוציא את האלבומים שלנו ביחד".

-מעניין אותך לכתוב או להפיק לאחרים בעתיד?
"מעניין אותי ליצור. כל עשייה מוזיקלית מבורכת בעיני".