עופר לוי פרומו
"אני עובד עם הומואים, מבלה איתם". עופר לוי | צילום: ראובן חיון

אחרי שהתבטא בחריפות נגד הומוסקסואלים וקבוצות אחרות באוכלוסייה, החליטו בהפקת התוכנית "הישרדות" לבטל את השתתפותו של עופר לוי בגמר שיערך ביום ראשון בהיכל נוקיה בתל אביב - כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

לוי אמר בין היתר בראיון: "אין יותר טמא מזה, אפילו בהמות לא הולכות זכר עם זכר. אז השפלות שלנו הגיעה יותר מבהמה? אם הגענו ליותר שפלות מבהמות אז הם בהמות על שתי רגליים".

בעקבות דברים אלה, וכן התבטאויות דומות של לוי בעיתונות ובראיון לתוכנית הבוקר של "קשת", שם ערך לוי אנאלוגיה בין הומואים לבין כלבים וסוסים (צפו בקטע הוידיאו המצורף, החל מ-3:35), החליטו בהפקת "הישרדות" שלא לשלב שיר של לוי בגמר התוכנית.

עופר לוי: "אני מדבר פשוט בשפת התורה"

הסיבה שבעטיה הוחלט מלכתחילה לשלב את עופר לוי בגמר "הישרדות" היא הערצתו אליו של הפיינליסט יניב רוחן ("ואן ואן"), פועל הזבל שהגיע עד לגמר. רוחן הוא מעריץ גדול של עופר לוי, שנהג לאורך כל עונת "הישרדות" האחרונה לשיר לשאר המתמודדים משיריו ולדבר בשבחו.

עופר לוי מסר בתגובה לביטול: "אין לי שום דבר נגד הומואים, הם חבריי הטובים, אני עובד איתם, מבלה איתם, יוצר איתם, ואני לא תוקף אותם. אני מדבר פשוט בשפת התורה, ומי שלא למד תורה לא יבין את מה שאני אומר. יש לי דעה אחרת לגבי זוגיות לעומת  הומואים, וזה כל העניין".

>> מיקיאגי מ"נוער שוליים" השווה בין דבריו של עופר לוי לבין דעותיו של היטלר