להקת הפופ-רוק-אלטרנטיב האמריקנית "וואן ריפבליק" עם הסולן רייאן תדר, מהמצליחות בעשור האחרון, צפויה להופיע הקיץ בישראל, כך מאשרים ל-mako גורמים בתעשיית המוזיקה המקומית, בעקבות פרסום ב"ידיעות אחרונות".

עדיין לא ידוע מתי והיכן תתרחש ההופעה ומה יהיו מחירי הכרטיסים. המיקום תלוי, בין היתר, ב"הייפ" שיווצר למופע בעקבות הפרסומים המוקדמים, בביקוש שיווצר בקרב הקהל, ובכמות הכרטיסים שצפויים להימכר. על הפרק עומדות לוש חלופות עיקריות - הראשונה היא פארק הירקון בתל אביב. השנייה צידו השני של הפארק, שמכונה "הפארק הקטן" או "גבעת המופעים", שם הופיעו גאנז נ' רוזס בביקור האחרון, ואוזי אוסבורן. האופציה השלישית היא הדשא במתחם גני התערוכה בתל אביב, שם הופיעו לאחרונה הפרודיג'י. שכר הלהקה על המופע בישראל אמור להגיע לכמיליון דולרים.

"וואן ריפבליק" הוקמה לפני שתים עשרה שנה בקולורדו ואחרי חמש שנים הגיעה אלבום הבכורה "Dreaming Out Loud" עם הלהיט "Apologize" בשיתוף טימבלנד. האלבום השני Waking Up מ-2009 כבר כלל שלושה להיטים, All The Right Moves, (שהפזמון שלו מזכיר את "One Day" של מתיסיהו), "Marchin On" ו-"Secrets".

בשנה שעברה הוציאה הלהקה את האלבום השלישי והמצליח ביותר, "Native", שכולל את להיטם הגדול ביותר עד היום "Counting Stars", שהגיע למקום הראשון בעשרים מדינות ונחשב ללהיט מצליח גם בישראל. באותו האלבום גם הלהיטים "Feel Again" ,"If I Lose Myself" ו-"Something I Need".