אביצ'י (צילום: Alex Wessely)
צומת גמלא? יש שם גמלים? אביצ'י | צילום: Alex Wessely

הפסטיבל האלקטרוני "Isle of Dreams" יתקיים השנה בשוייץ, טורקיה וגם בישראל. הפסטיבל, שנחשב לאחד המבטיחים באירופה, עושה הקיץ עלייה לארץ וצפוי להביא לחוף הכנרת שורה ארוכה של דיג'ייז ומפיקים אלקטרוניים מובילים מחו"ל ומהארץ.

רשימת הכוכבים מתחילה באביצ'י, ממשיכה בסטיב איוקי, אחריהם פול אוקנפולד וסאשה הותיקים, ומחו"ל אמורים להגיע גם דני אבילה, אינפיניטי אינק, אקסוול, אפולוניה, אלסו, קלרה דה קוסטה, צ'אקי, אנדי בקסטר, אוטורוטיק, ג'יימי ג'ונס, קרנייג',, פדי לגרנד, פרנצ'סקו דיאז, נרבו, קאז ג'יימס, ג'יי פי קנדלה, 3RHAB, פיט טונג, ריצ'י אחמד ויאקס. מפיק האירוע בישראל, גד אורון, אומר ל-mako: "מדובר ברשימה ראשונית. תהיה בפסטיבל גם במה של דיג'ייז ישראלים מצליחים, ודיג'ייז עם אוריינטאציה לקהל הרוסי. הרשימה סופית תצא בסוף מאי".

כרטיסים בשלוש רמות מחיר

הפסטיבל יתקיים בבקעת ה"בטחה" שבחוף הצפון-מזרחי של כנרת, ליד צומת מעלה-גמלא. הוא יימשך שלושה ימים, מה-7 עד ה-9 באוגוסט, ובהפקה מצפים לכ-25 אלף צעירים (מגיל 18 ומעלה) שיגיעו לשלושה ימים ושני לילות של ריקודים ופינוקים. מחירי הכרטיסים לשלושה ימים: 590 שקל כרטיס רגיל, אלף ש"ח לכרטיס VIP, ו-1400 ש"ח לכרטיס אקסטרא-VIP. מכירת הכרטיסים צפויה להתחיל ב-25 באפריל.

"כרטיסי הוי.איי.פי יעניקו למי שירכוש אותם צ'ופרים כמו שתיה ואוכל חינם, מתחם משלהם בתוך המופע עם חצר מוצלת שבה יהיו בר ואוכל בשבילם", אומר אורון, "הקמפינג שלהם יהיה נפרד, עם שירותים ומקלחות ברמה גבוהה יותר. אנחנו משקיעים הרבה כדי שמי שמגיע לפסטיבל יקבל את התנאים הטובים ביותר. רק בשהייה של הקהל בשטח יושקעו 2 מיליון שקלים. אנחנו בונים 15 אלף מטר מרובע מוצלים. זה המון. בשטח יהיו מתחמי צ'יל אאוט עם רסיסי מים לצינון ממזג האויר שצפוי להיות חם".

אין תמונה
אני בוטח בבטחה. סטיב איוקי

-לאחרונה היו אירועים קשים במסיבות טבע - מעצרים, פציעות.
"זה פרויקט שאנחנו עובדים עליו כבר שנתיים, עם משקיעים מחו"ל, כולל מומחים מאיביזה שמכירים את הפסטיבלים האלה על בוריים וכבר היו בכל הסרטים האפשריים. אני אומר כבר עכשיו - זו לא 'מסיבת טבע'. זה פסטיבל רציני, שמטופל נכון. אנחנו עובדים על זה עם המשטרה, עם הרשות המקומית וכל יתר הגורמים, ונעשה כמיטב יכולתנו כדי שחבר'ה צעירים יבואו ליהנות ממוזיקה, שתייה, ריקודים, אוכל, כל מה שצריך".

"התשלום במתחם הפסטיבל - באמצעות צמיד אלקטרוני"

-אתה יודע שהקהל בארץ אוהב לשמוח, ולפעמים אפילו קצת להשתולל.
"חזרתי עכשיו מכנס במינכן של כל מפיקי הפסטיבל הזה השנה באירופה. אחת המסקנות היא שאנחנו לא נמכור אלכוהול במהלך היום, רק משעה מסוימת אחר הצהרים. וגם לא נמכור כרטיסים לפחות מגיל 18. נבקש בכניסה הזדהות של מי שנכנס עם תעודת זהות. מי שמתחת לגיל 18 מחזירים לו את הכסף והוא הולך הביתה. תרשה לי להרגיע את מי שצריך - תהיה תחנת משטרה בתוך המתחם של הפסטיבל. ומסביב למתחם ובשטח שלו יהיה כוח אבטחה רציני מאוד, להתערבות כשצריך, בכל מקרה שבו צריך להתערב. אין ממה לחשוש".

-מה עוד מיוחד בפסטיבל הזה?
"
אחד הדברים המעניינים הוא שלא יהיה שם כסף. הפסטיבל יעבוד על מערכת שנקראת 'קאש-לס'. אתה מזמין כרטיס לפסטיבל מראש, ואתה יכול מראש לקנות קמפינג, שק שינה, טי שירט, ולקנות לעצמך סכום לשתייה ואוכל ורכישה של מוצרים בחנות שתהיה בתוך המתחם. אתה מדפיס לעצמך בבית כרטיס עם ברקוד ומספר, ושבוע לפני הפסטיבל אתה מגיע לנקודת החלפה. שם יחליפו לך את הכרטיס שקנית בצמיד עם צ'יפ אלקטרוני שיש בו כבר את כל מה שרכשת מראש. אתה מגיע לפסטיבל, ונכנס עם הצמיד. רוצה בירה? מעביר את הצמיד והתשלום יורד מהצ'יפ. אם גמרת את הכסף שקנית מראש תהיה בשטח קופה ותקנה לך עוד כסף. אבל לא יעבור כסף מזומן בשטח".

אין תמונה
יסדרו לי ללכת על המים?. אקסוול

-זה יוזיל אולי את מחיר הבירה?
"לא, אבל זה יקל על הקהל הרחב ועלינו. זה יתרון גדול עבור כולם. מי שמגיע לפסטיבל לא צריך להסתובב בכיס עם מאות שקלים. לא צריך להוציא כסף מהכיס ולקבל עודף. חבר'ה צעירים רוצים לבוא וליהנות, בלי קשקושים, לרקוד ולשתות, כשכל הכסף על הצמיד שעל היד. הזמנת מראש אוהל לקמפינג? אתה מעביר את הצמיד ואומרים לך מה מספר האוהל שלך שכבר מחכה לך".

-אתם נערכים לארח בשטח עשרות אלפים?
"כן, אנחנו נערכים לארח בשטח את כולם. 3 ימים, 25-30 אלף איש. עם דוכני אוכל, עם צרכניה. תהיה אפשרות לרכישת מזון ושתיה 24 שעות ביממה, בעיקר מים. הרבה מים".

-טוב, אל תשכחו להביא קונדומים.
"אל תצחק, יהיו שם תחנות של קונדומים. גם תוכל לקנות מראש קונדומים. ודאי, למה לא? אנשים באים לבלות".

-אתה שנים בתחום ההופעות. פסטיבל אלקטרוני זה משהו חדש שעוד לא עשית.
"הפקתי פסטיבלים גדולים  אבל לא בסוג המוזיקה הזו. אני לומד אותה עכשיו, שמות של אמנים, יושב ומאזין. בישראל יש כוחות בינלאומיים מצויינים, בתחום הזה, אנשי מקצוע, סוכנים של אמנים שהם לא ישראלים, שיושבים פה ומסתובבים בעולם. יש לנו גם יועצים בכירים. למשל מארק נטו ודני טנגליה מוותיקי איביזה, שחברנו אליהם. זה פרויקט מעניין ובטוח שיהיה כיף גדול".