סטיבן וילסון בטח מוכר לכם כסולן להקת הפרוגרסיב רוק "פיורקיופיין טרי" וכשותף של אביב גפן לצמד "בלאקפילד". מעבר לזה הוא גם אמן סולו מוערך שמשתף פעולה כבר זמן מה עם נינט טייב. טייב השתתפה בשני האלבומים האחרונים שלו וגם התארחה בסיבוב ההופעות הנוכחי. בדרך כלל היא בתפקיד אורחת, אבל אתמול, על פי פוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, היא הייתה צריכה לעשות הרבה יותר מזה.

נינט מספרת ש-40 דקות לפני שהיה אמור להופיע בניו יורק, וילסון שלח לה הודעה בה הוא סיפר לה שהוא איבד את הקול וביקש ממנה להופיע במקומו. כך, מהרגע להרגע, נינט הייתה צריכה להתכונן לקראת הופעה מול אולם סולד אאוט. נינט, שפחדה והתרגשה, סיכמה את הערב: "היה מתוק. ערב שלא אשכח בחיים". 

Yesterday.A night I will never forget.Thank you to all these amazing people who were there.Tonight I have my own show...

Posted by Ninet Tayeb on Sunday, March 6, 2016

אלבום הסולו הרביעי של וילסון, "Hand. Cannot. Erase", זכה לשבחים וגם היה מועמד לפרס הגראמי. חצי שנה לאחר שיצא, הוציא וילסון את האלבום "4 ½" כאלבום ביניים בין האלבום הרביעי לאלבום החמישי שאמור לצאת ב-2017. באלבום הזה אפשר גם למצוא גרסא חדשה לשיר  "Don't Hate Me'' של להקת פורקיופיין טרי, הפעם כדואט עם נינט טייב. וילסון ונינט גם יגיעו להופיע בישראל ב-7.5 כחלק מסיבוב הופעות עולמי במסגרת פסטיבל רוק אביב בזאפה אמפי שוני בבנימינה. "אני מאושר לחזור לביתי השני, ישראל", אומר וילסון. "ההופעה מהממת, המקום יפהפה, ונינט תצטרף אליי - אז אני חושב שזה הולך להיות לילה קסום". 

עוד ב-mako מוזיקה:

גם נינט מתרגשת מהאירוע: "סטיבן הוא אחד האמנים המצליחים היום בסצנת הרוק, ובצדק. הבן אדם הזה הוא בית ספר מהלך. ההופעה בישראל מבחינתי זו גולת הכותרת של הטור המרגש הזה שעשיתי איתו. אחרי אירופה וארצות הברית, להגיע לארץ עם סטיבן ולהקתו ולשיר את השירים הללו על הבמה בשוני זה עוד ניצחון קטן בדרך הנרקמת בשקדנות ובעבודה קשה".

פסטיבל רוק אביב נערך באמפי שוני כבר כמה שנים, מחג הפסח ועד חודש מאי. חוץ מווילסון, השנה רשימת ההופעות באווירה המיוחדת של האמפי העתיק ארוכה ומושקעת: כמה הופעות של שלמה ארצי, שלום חנוך, רד בנד, בלקן ביט בוקס, התקווה 6, נתן גושן, מוש בן ארי, עברי לידר, אהוד בנאי במופע משותף עם כנסיית השכל, משינה, עילי בוטנר וילדי החוץ, אביב גפן והתעויוט, אסף אבידן, גורי אלפי בספיישל יום העצמאות, יהודה פוליקר, יהודית רביץ, דודו טסה ותיסלם. כרטיסים ופרטים אפשר למצוא כאן.