אין תמונה
ממעמקים קראתיך. אביב גפן

אביב גפן ועידן רייכל, שניים מבכירי היוצרים במוזיקה הישראלית, עובדים על אלבום משותף שצפוי לצאת בחודשים הקרובים בחברת "הליקון", בה חתומים השניים. רייכל וגפן כבר נכנסו לאולפן ההקלטות, ושיר ראשון מהפרויקט המשותף צפוי לצאת למדיה בזמן הקרוב, כך מדווח הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

מדובר בשיתוף פעולה ראשון בין גפן, אחד הרוקרים הבולטים בישראל בשני העשורים האחרונים, לבין רייכל, אמן מוזיקת העולם המצליח ביותר בארץ, ששלושת אלבומיו עם "הפרויקט" נמכרו בכ-300 אלף עותקים. החיבור ביניהם התחיל בשיר משותף אחד אותו יצרו, אבל התוצאה הובילה אותם למסקנה כי כדאי להרחיב את היצירה המשותפת לאלבום שלם.

במקביל לפרוייקים אישיים

עידן רייכל נשען על דלת עץ (צילום: אור גץ)
תמיד נשאר מחר. עידן רייכל | צילום: אור גץ

רק לפני יומיים הכריז עידן רייכל (שסגר שנתיים של סיבוב מוצלח מאוד עם המופע "בין קירות ביתי") על סיבוב הופעות אקוסטי עם "הפרויקט", בו יחשוף שירים חדשים מהאלבום הבא שלו. אולם נראה כי אין קשר בין שירים אלה לבין האלבום המתרקם עם גפן, שמצדו הוציא לאחרונה את השיר והקליפ המיוחד "ריק בבית" במטרה לחזור לעניינים בארץ לקראת אלבום חדש, אחרי שבשנתיים האחרונות התרכז בעיקר בקידום הקריירה שלו בחו"ל.

אביב גפן, עד לא מזמן מושך הקהל מספר אחד בקרב קהל צעיר וחובב רוק בארץ, התמקד כאמור בסיבובי הופעות באירופה, כשבין היתר חימם את להקת U2 במופע ענק באיצטדיון האולימפי באתונה בתחילת ספטמבר האחרון. כמו כן חימם גפן בגרמניה את הזמרת ננה בסיבוב גדול, הוציא אלבום באנגליה, הושמע ברדיו של הבי.בי.סי וזכה להצלחה גם ברדיו ביוון.

שיקום תדמיתי לאביב גפן

כמו כן זכה לאחרונה אביב גפן לביקורת ציבורית על ראיונות שנתן לתקשורת בחו"ל, שעוררו כעס בישראל. נדמה כי חיבור עם עידן רייכל, יקיר הקונצנזוס בארץ, יכול לסייע מאוד לגפן בשיקום תדמיתו הציבורית ולהחזיר אותו לחיק המיינסטרים.

בכל מקרה נדמה שהן עבור עידן רייכל והן עבור אביב גפן הפרויקט הקרוב הוא אחת ההרפתקאות המענינות בקריירה, בטח שבשנה הקרובה. כעת רק נותר לחכות ולראות כיצד יקבל הקהל הישראלי, של שניהם, את הצימוד יוצא הדופן.

>> מארינה מקסימיליאן בלומין בסינגל ראשון מאלבום בכורה וראיון