לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, הזמרת תמר אייזנמן מוציאה את הסינגל "כמיהה עד כלות". את השיר כתב אביה של תמר, הצלם, המפיק והיוצר הקולנועי יעקב אייזנמן, על אחיו שנפל במלחמת ההתשה ב-1969.

יעקב סיפר על השיר: "לפני כ-12 שנים פנתה אליי בתי מיכל וביקשה שאכתוב לה טקסט שילווה מופע מחול של תלמידיה ליום הזיכרון לחללי צה"ל. השיר פרץ מתוכי מיד, כאילו היה עצור אצלי שנים רבות, מאז נפילתו של אחי במלחמת ההתשה בתעלה. השנים חלפו ושלחתי את השיר לבתי הזמרת (תמר), שהעניקה לו ביצוע נוגע ללב".

תמר הוסיפה: "המפגש עם הטקסט הזה לא היה פשוט עבורי. מצד אחד להלחין טקסט כל כך חשוף וכואב של אבא, ומצד שני הרגשתי שיש פה גם ביטוי עז לחיים ולתקווה. ראיתי בטקסט סמל לאחווה, לנתינה ולהתבוננות מלאת חמלה על הישנו ועל תחושת הכאב. ראיתי גם תמונה של לוחמים או אחים ברגע משותף של הדדיות, עצב חשוף ותנופה להמשיך למרות הגעגוע".

A post shared by Tamar Eisenman תמר אייזנמן (@tamareisenman) on

בימים אלה תמר מתגוררת בניו יורק, ומעבר לעשיית מוזיקה ישראלית, היא יוצרת ומופיעה במועדוני ג'אז ורוק בארה"ב, ביפן ובטאיוואן. ביוני הקרוב היא תופיע ב"אזור" בתל אביב (6.6, יום רביעי) וב"סינקופה" בחיפה (9.6, יום שבת).

מילים: יעקב אייזנמן | לחן והפקה מוזיקלית: תמר אייזנמן