אחרי שנים של עבודה משותפת עם רבקה זוהר, איתה הופיע על הבמות השונות ברחבי הארץ, לירון לב הכריז לפני מספר חודשים על קאמבק הסולו שלו עם השיר הכי אינטימי שהוציא עד היום - "אלנבי". לכבוד שבוע הגאווה ורגע לפני שהקיץ נפתח באופן רשמי, לירון מציג צד מוזיקלי אחר שלו ומשחרר סינגל חדש ומדבק במיוחד בשם "חיים של עופרה", אותו הוא כתב והלחין בעצמו. שוחחנו איתו על שיר הקיץ החדש ועל מקור ההשראה המפתיע שלו:

מאיפה הגיע הרעיון לשיר החדש?

"רציתי לעשות משהו כיפי לקראת הקיץ. אני מאוד אוהב רוק-פופ אמריקאי, סטייל האחים ג'ונאס ומארון 5, וניסיתי לעשות משהו באווירה הזאת. לא יצא לי ממש לגעת בזה עד היום. בהופעות אני הרבה פעמים מבצע קאברים כאלה, אבל עם החומרים המקוריים לא הגעתי למקום הזה. הנה, סוף סוף יצא לי שיר שמח. בגדול הוא מדבר על מסיבות וקיץ ולא מתמקד באופן ספציפי בעופר ניסים. עופרה זה מותג בקהילה הגאה ובכלל, המסיבות שלו הפכו להיות עניין גדול".

מהטקסט נשמע שיש לך היכרות אישית עם עופר.

"כן, יצא לי לעבוד איתו. הוא עשה רמיקס לאחד השירים שלי ושל רבקה זוהר, משהו שיצא בשנה שעברה. הכרתי אותו, הייתי אצלו בבית ועבדנו ביחד. הוא מקסים ומוכשר בטירוף. התרשמתי בעיקר מזה שהיא יודעת בדיוק מה היא רוצה. ברגע שיש לה את הרעיון איך זה צריך להיות, היא לא מרפה. היא חרוצה בצורה בלתי רגילה. עדיין לא יצא לי להשמיע לה, אני מקווה שתאהב".

בחצי השנה האחרונה שחררת שני שירים כחלק מפרויקט הסולו החדש שלך. איזה תגובות אתה מקבל על הצעד הזה?

"ממש טובות. אני מקבל הרבה הודעות שמאוד מרגשות אותי, בעיקר על השיר הראשון 'אלנבי'. זאת הייתה הפעם הראשונה שבאמת דיברתי על המיניות שלי. אנשים סיפרו לי שהשיר הזה דיבר אליהם ועזר להם לצאת מהארון. זה מאוד משמח אותי". 

בשירים האחרונים שהוצאת אתה מדבר באופן גלוי מתמיד על המיניות שלך. המנון גאווה זה השלב הבא?

"את האמת שלא תכננתי לעשות איזה המנון גאווה. ברור לי שזה על עופרה ושיש כאן קריצה שתדבר לקהילה, אבל זה שיר קיצי וכיפי. לדעתי הוא מדבר לכולם ומהתגובות שקיבלתי מהמעגל המצומצם אהבו את זה. גם ילדים, אחיינים שלי, רצו לשמוע אותו שוב בגלל הקצב".

מה התכניות לחודשים הקרובים?

"אנחנו מתקרבים למופע הבכורה שיתקיים ב-29 ביולי (ב') בזאפה תל אביב. בשנה האחרונה עבדתי עם המפיק עידו אוחיון, בחור מאוד מוכשר, ויש לנו כבר כמה שירים מוכנים. אחרי שיצאו אני מאמין שבסופו של דבר יהיה אלבום. החיבור שלי עם רבקה מאוד חזק, ולמרות שאנחנו לא מופיעים כמו פעם, עדיין אפשר לראות אותנו כשמזמינים אותנו לכל מיני אירועים ושיתופי פעולה".