זוכרים שסיפרנו לכם על הפרויקט המוזיקלי המרגש של רועי כפרי והמוזיקאי הישראלי-ניו יורקי עמרי אנגל? אז כנראה שהזמן הרב שבילה עמרי אנגל עם מלך הנונסנס כפרי השפיע עליו עמוקות ועשה לו חשק לעשות קצת צחוקים בעצמו. גם ככה מדובר באיש אשכולות שבין כשרונותיו הרבים אפשר למצוא יצירת וידיאו ארט, ביט בוקסינג, משחק, שירה, תקלוט ובטח עוד כמה דברים שאנחנו עוד נגלה בהמשך.

הפעם, לכבוד החנוכריסמס, אנגל יצר מחרוזת של שירי ביטלס עם טוויסט - הוא נתן להכל עיבוד ים תיכוני. בקליפ הוא רוקד בפינות חמד שונות בניו יורק, ושר בזה אחר זה להיטי ביטלס כמו "Hello, Goodbye", "Eleanor Rigby " ,"Ticket To Ride" ועוד ועוד. את הסרטון הוא יצר, לדבריו, "לכבוד סוף השנה האזרחית המדהימה והכיפית והחברים הגויים שחוגגים כריסמס". כל הסיפור עלה לפייסבוק שלו רק לפני שעתיים, וכבר זכה למעל 700 לייקים ונכון לעכשיו למאות שיתופים.

לצד הפרגונים, יש גם כאלו שלא מוצאים את הבדיחה הזו מצחיקה. חן אלמליח - דיג'יית ועורכת מוזיקלית מצליחה המזוהה עם האקטיביזם המזרחי מבית "ערס פואטיקה" - נימקה בפוסט ארוך בפייסבוק מדוע הסרטון של אנגל "גורם לאי נוחות, מטריד, יש בזה את כל האלמנטים שיוצרים תמונה כללית עגומה ומצערת", לדבריה. לפי אלמליח, מדובר במפגן של מה שנקרא "בלאקפייס": "אדם לבן שמגלם אדם לא לבן, ברוב המקרים אל מול קהל לבן, תוך כדי הקצנת סטריאוטיפים עד לרמה גרוטסקית, וולגרית, לועגת ומזלזלת".

"כדיג׳יית בעלת וותק בתחום החתונות ברור לי לגמרי מי קהל היעד של המוצר הזה", כתבה אלמליח. "המחרוזת הזו תהפוך להיט בחתונות אשכנזיות סטריליות שרוצות שמח בלי מזרחית 'הארדקור'", היא מוסיפה, "המופע הגרוטסקי הזה של מזרחיות הולך לבדר קהל לא מזרחי, בעיקר. והבנתם כבר מה זה אומר, כן? בלאקפייס לפנים".