רגב הוד פרץ בגדול לפני חמש שנים עם הלהיט הענק "התינשאי לי". היום, רק בן 29, הוא כבר עם אלבומו השישי "נשבענו", מתוכו יוצא עכשיו סינגל נוסף "אליך מתקרב". באלבום החדש, כשהוא מגובה בסוללה של ארבעה-חמישה להיטים מוכחים: "את" ("את התקווה"), "והיום", "הטוב שבעולם" ו"הלילה יש חגיגה", יש לרגב הוד גם מספיק ביטחון כדי להקליט עם פנינה טורנה גרסה מחודשת ל"בתלם אוהבים" ולהצהיר שהחלומות שלו על היכל התרבות עומדים להתגשם בקרוב.

"אנחנו עובדים על היכל התרבות, יש כבר תכנונים", הוא אומר, "אני מאוד רוצה שזה יקרה. אנחנו מגבשים רעיונות, אולי מסיבת האלבום שלי תהיה בהיכל התרבות, אבל עדיין אין תאריך. אחרי שאסיים את 'האולפן השקוף' אקח חופשה קטנה כדי לצבור מחדש אנרגיות ואז אכנס חזק לקטע של היכל התרבות".

"הרבה רצו להחליף אותי ואת עידן - מי שמרים גבה מקנא"

כשהוד מדבר על "האולפן השקוף" הוא מתכוון כמובן לתוכנית הטלוויזיה היומית "בכפיים" שהוא מגיש בצמד יחד עם עידן יניב בערוץ 24 החדש. "חושבים שטלוויזיה זה קל", הוא אומר, "אבל זו עבודה שלמה - לקרוא תחקיר, להבין מי הבנאדם שמגיע אליך לאולפן ולראיין. בכל תוכנית אנחנו גם שרים ואחרי זה אני יוצא להופעות. ככה כבר חודשים. קוראת בכף הרגל שהיתה אצלנו אמרה שאני זקוק למנוחה".

עידן יניב ורגב הוד1 (צילום: עודד קרני, ערוץ 24)
"עידן מקסים. אנחנו דואגים אחד לשני. אפילו היינו בסוף שבוע ביחד". רגב הוד ועידן יניב | צילום: עודד קרני, ערוץ 24

-איך הזוגיות עם עידן יניב?
"הוא מקסים. אבל יש לי הרגשה שיש לי קילומטראז' וניסיון יותר ממנו, כי אני בא מהרדיו ועברתי אקדמיה ללשון ואני יודע טוב לדבר ולהגיש אז אני מעין אח גדול. גם עידן לאחרונה שוחה בחומר ובעניינים. 'האולפן השקוף' השקוף יורד עוד שבוע וחצי אבל לדעתי עוד נכונו לנו הפתעות. האינטואיציות שלי אומרות שזה לא אקורד אחרון אלא ראשון. ממה שאני שומע הרבה היו רוצים להתחלף איתנו או להצטוות איתנו. הרבה היו רוצים להיות שם במקומנו. אם יש קנאה? קח את זה את זה לאן שאתה רוצה - מי שמרים גבה מקנא".

-אחרי כל כך הרבה זמן, אתה ועידן לא נמאסתם אחד על השני?
"לא. אפילו בילינו יחד סוף שבוע בירושלים והבאנו חברים. אני לא יודע מה תהיה רמת החברות כשזה ייגמר, אבל בינתיים נוצרה חברות טובה, כנה, עם פרגון. אחרי שמסיימים הופעות אנחנו מסמסים אחד לשני, דואגים אחד לשני, שואלים אחד את השני אם אתה צרוד או עייף. חשוב לי לפרגן לפרטנר שהוא חלק ממני. אנחנו לא מיקי ויעקב אבל אנחנו בקשר ממש טוב".

"בעקבות הטלוויזיה אני מרגיש מה שהרגשתי בתקופת 'התנשאי לי'"

-היו לך כמה שנים חלשות. עד כמה הרדיו והטלוויזיה עזרו לך לחזור לעניינים?
"בעקבות האולפן השקוף והרדיו אני מרגיש את מה שהרגשתי בפריצה הראשונה בתקופת 'התינשאי לי'. קריירה זה דבר דינאמי והנה פתאום כולם רואים ושומעים. האולפן נותן חשיפה אדירה. ממנף אותי כאדם, בביצועים של השירים, הקאברים שאני עושה ושירים שלי, ואותי הלאה כמישהו שלא ציפו ממנו לראיין ולהיות איש שיח. זה לוקח אותי לפלח אדיר שלא נחשפתי בפניו עד אז. זה עושה לי טוב בקריירה, ברחוב, באלבום, בשירים, בכל דבר. אני הרבה יותר מתרוצץ ומתפוצץ".

רגב הוד פרומו (צילום: עידו איז'ק)
"בא לי לחדש אבל אני לא מתחכם עם הקהל שלי". רגב הוד | צילום: עידו איז'ק

-ספר על האלבום החדש.
"על 'נשבענו' עבדתי הכי הרבה זמן, קרוב לשנתיים. לקח לי זמן ללקט חומר והרבה דברים בחיים שלי השתנו - פתאום טלוויזיה, תוכנית רדיו, פרידה ממישהי. בניגוד לשמועות לא התחתנתי. עזבתי דירה נכנסתי למקום חדש. בקיצור לקח לזה זמן להתבשל ולצאת החוצה. אני חושב שבמבחן התוצאה הצלחתי. הוצאתי סינגלים שהפכו ללהיטים שכל הקהל שר היום בהופעות וזה הכי כיף. זה אלבום להיטים שרובו כבר מוכר".

-למה בכלל להוציא אלבום כשהכל היום עובד על סינגלים?
"האלבום הוא פקטור, עובדה שהוא יוצא. נכון שכללי המשחק משתנים ומכתיבים סינגלים לרדיו ולסלולר וככה כל שיר שאתה מוציא מקבל ביטוי בסינגל וקליפ. אחרי תקופת זמן אתה מגבש, מסכם מוציא אלבום. סך הכל אני מקבל תגובות טובות. בפחות משבוע שהוא בחוץ הוא נמכר יפה".

לא מחפש להיות שונה מזמרים אחרים

-ולא בא לך לצאת קצת מהתבנית המוכרת, לחדש?
"בא לי לחדש, אבל אני לא מתחכם עם הקהל שלי שאוהב אותי, רוצה אותי בהופעות ובאירועים הפרטיים. הם בנו אותי, מינפו אותי, נותנים לי את הכוח להמשיך. יש באלבום את רצועה 8, השיר 'תני לי יד' שנתנו לו עיבוד של רוק רך ישראלי. אני יכול לעשות עוד סגנונות, אבל הקהל שיבוא אחרי להיכל התרבות וקיסריה ובריכת הסולטן רגיל לחומר מסוים והם אלה שיונקים את השירים האלה, לטוב ולרע. זמר בלי קהל לא שווה. קהל זה כוח. זה כמו מפקד בלי חיילים".

-אתה עכשיו באיזשהו שיא. אולי אחריו יהיה לך האומץ לשנות מוזיקלית?
"יש לי רצון, אבל לעולם לא אוותר על הקהל של החתונות, כי הם אלה שיבואו אחרי. הייתי רוצה לעשות שיר עם רמי קליינשטיין וקובי אוז אבל אם זה יקרה זה יקבל צביון שאני מעוניין בו, שהקהל שלי יוכל להתחבר אליו".

-אז מה מייחד אותך מליאור נרקיס, מושיק עפיה, רון שובל?
"אני לא מחפש להיות שונה מאף אחד. אני רגב הוד. מקבלים אצלי שואו, יש לי מוזיקה טובה ותכונות טובות. אולי אעשה בידול ברמה של שיר או שניים בעיבוד אחר, אבל אין סיבה לברוח מהקהל הזה".

-כמה הופעות אתה סוגר בחודש?
"אני כבר לא סופר כמה הופעות יש לי בחודש. אני מודה לאלוקים שאני עובד ומתפרנס בכבוד. לא רוצה לחשוף מספרים. עובדים. ברוך השם".