רגע אחרי שהשיר "כל החלומות" של אייל גולן, זכה בתואר "שיר השנה" במצעד השנתי של ישראל, מוציא לו הזמר תמיר גל גרסת כיסוי בגוון טורקי.

-תמיר גל, מתי הקלטת את השיר?
הקלטתי אותו יומיים לפני החג, יומיים לפני שהוכרז כשיר השנה, ואפילו שלחתי לך אותו בבוקר של ערב החג, כך שיש לי הוכחה שהגרסה שלי הוקלטה לפני שידעתי שהשיר יזכה בתואר המכובד".

תמיר גל: "התחברתי למילים, זה עלי ועל האקסיות שלי"

-לא ידעת מראש שהוא יזכה.
"לא ידעתי מראש שזה יהיה שיר השנה, אבל השיר הזה תפס אותי. תראה, אני משתדל לא לקחת אף פעם שיר של אייל גולן, כי לך תתחרה בביצוע שלו. הרי הוא מבחינה ווקאלית מס' 1 בכל המובנים. אז היה לי ברור שאעשה משהו אחר מאייל, ובאמת לקחתי את השיר עם הלחן של אופיר כהן לכיוון של תמיר גל, הדיכאון הטורקי, עם העיבוד של השותף שלי אורחן טורק והנגנים מטורקיה".

-אז אם לא ידעת, למה דווקא את השיר הזה?
"כי התחברתי למילים שלו, שכתב אופיר כהן. הוא דיבר אלי מבחינת הגירושים שעברתי בעבר וכל האקסיות שלי. התחברתי אליו אישית. גם אשתי אורית אמרה לי שהשיר הזה תפור עלי".

-עד כדי כך?
"תשמע, עם הביצוע ל'כל החלומות' אני סוגר מן מעגל כזה. עברתי בעבר משברים עם נשים, וזה שיר שכאילו היה צריך להיות שלי בלבד, מבחינת התחושה. אייל שר אותו כביכול לאילנית, ואייל זה אייל. בסדר. אני שר אותו על הנשים שלי ועיבוד שלי יותר טורקי, יותר אווירה של קונצרט. אני בטוח שיאהבו גם את הורסיה שלי".

>> "הפרויקט של רביבו" הרכב השנה של ישראל